Migawki z życia KPOT

Moc inicjatyw i codzienne kłopoty

Dyrektor KPOT Justyna Malinowska rekomenduje dwie nowe strony internetowe www.turystyka.wodna.pl  i www.turystyka.szkolna.pl

Dwie nowe strony internetowe www.turystyka.wodna.pl  i www.turystyka.szkolna.pl  rekomenduje Justyna Malinowska, dyrektor Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej w Bydgoszczy. Ważną rolę odgrywają badania naukowe ruchu turystycznego przy udziale Uniwersytetu Mikołaja  Kopernika w Toruniu. Cieszy fakt objęcia certyfikacją wszystkich  19 punktów „it”.

Nowym zadaniem KPOT jest promocja gotowych pakietów ofertowych z terenu działania organizacji. W przygotowaniu wersja niemiecka www.wassersport.pl. KPOT uczcił też Rok Chopinowski promując Szlak Chopina w Kujawsko-Pomorskiem, obejmujący m.in.: Golub Dobrzyń, Szafarnię, Służewo, Kłóbkę. Uwadze turystów poleca się nowo otwarty Instytut kardynała Józefa Glempa w Inowrocławiu.

Rozwija się współpraca KPOT z zagranicznymi ośrodkami POT, głównie w Rosji, Francji i w Niemczech. Siłą KPOT są lokalne organizacje turystyczne. Należą do niej wszystkie „loty” z terenu województwa, z Bydgoszczy, Torunia, Grudziądza, Inowrocławia, Pojezierza Brodnickiego, Borów Tucholskich (międzywojewódzki, obejmujący też tereny województwa pomorskiego) oraz Kociewia (także międzywojewódzki).

Rozmówczyni podnosi problem własnego wkładu przy występowaniu o środki Unii Europejskie. Wkład ten w obecnej sytuacji budżetowej jest trudny do osiągnięcia, nie można także pozwolić sobie na podnoszenie wysokości składek członkowskich.

Jan Paweł Piotrowski

 


Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit