Promocja atrakcji wypoczynkowych dzięki wydarzeniom innym niż turystyczne

Na pewno warto było się wyróżnić

Zdjęcie z piratem kosztuje w Gdańsku 5 złotych dukatów…Więcej »

Od zakończenia Międzynarodowych Targów Turystycznych ITB w Berlinie minął niespełna miesiąc, a już do województwa pomorskiego napływają zgłoszenia chęci przyjazdu turystów niemieckich.

Przyciągają ich atrakcyjne imprezy, dziedzictwo kulturowe, ale też najnowsze wydarzenia, które będą dostrzeżone daleko poza Polską. Stajemy się międzynarodowi... Nad Zatoką Gdańską dzieje się bowiem coś niezwykłego. A może po prostu, wydarzenia, nie tylko turystyczne, zostały umiejętnie wykorzystane na Internationale Tourismus Börse (ITB) w promocji regionu?

Plan kanału w poprzek Mierzei Wiślanej - nośnym hasłem promocyjnym

- Już w pierwszy poniedziałek po zakończeniu ITB odnotowaliśmy pierwsze zapytanie turysty niemieckiego - wspomina Adrian Bogusłowicz, prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej Krynica Morska, przewodniczący Komisji Rewizyjnej Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. - Mam nadzieję, że to dobry znak zmian na lepsze. Turystyka sentymentalna już bowiem się kończy, a do tej pory Niemcy wykazywali większe zainteresowanie zachodnim wybrzeżem naszego Bałtyku i Polską centralną, niż województwem pomorskim. Zdaję sobie sprawę, że samym zaakcentowaniem naszej obecności na targach Niemców nie podbijemy, ale trzeba próbować. Podczas ITB, bardzo dobrym hasłem promocyjnym okazał się problem planowanego kanału w poprzek Mierzei Wiślanej. To zaciekawiło Niemców. Ci, co chcą mierzeję przekopać, sprawili, że zwiększyło się zainteresowanie naszym regionem za granicą. Nigdy dotychczas na targach w Berlinie nie było takiego zainteresowania jakimś konkretnym miejscem w naszym regionie jak teraz, gdy rozeszła się wieść o planach połączenia kanałem Zalewu Wiślanego z Zatoką Gdańską.

- Generalnie, prawie wszyscy nasi rozmówcy byli przeciwni tej inwestycji i chcieli wiedzieć dlaczego chcemy to zrobić, ale przy okazji rozmawialiśmy o ofertach turystycznych, jakie mamy na Mierzei Wiślanej - mówi Adrian Bogusłowicz. - Pomorskie dużo zyskało na wystawieniu się na tegorocznej ITB. Zwiedzający targi żywo interesowali się naszym stoiskiem, zwłaszcza ofertą żeglarską Gdyni, związaną z Tall Ships Races. Gości przyciągała także muzyka szantowa...

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit