LOT „Marina”

Na rzecz Konina i Turku

Kalendarium w pigułce stanowiło wskazówkę dla wypoczywających na Ziemi Konińskiej gdzie i kiedy, poz

- Lokalna Organizacja Turystyczna „Marina” z siedzibą w Koninie, jedna z młodszych w Wielkopolsce, obejmuje miasto Konin oraz powiaty koniński i Turkowski (turecki) - mówi Ewelina Rapeła, zastępca naczelnika Wydziału Promocji i Rozwoju w Starostwie Powiatowym w Koninie w rozmowie podczas targów „Tour Salon 2009” w Poznaniu.

Miasto daje szansę na uzyskanie lokalu dla centrum informacji turystycznej. Zabiega o to właśnie LOT, który skupia obecnie już 40 członków, w tym: branżę turystyczną, osoby fizyczne, ale także Państwową Wyższą Szkołę Zawodową. Znaczący wkład do budżetu LOT-u - po 12,5 tys. zł wnoszą Starostwo w Koninie i Urząd Miasta.

Działające od maja Biuro LOT „Marina” mieści się w siedzibie Starostwa Powiatowego w Koninie, w Alei 1-Maja 9, w pokoju nr 163. Miasto daje szansę na uzyskanie lokalu dla centrum informacji turystycznej. Zabiega o to właśnie LOT, który skupia obecnie już 40 członków, w tym: branżę turystyczną, osoby fizyczne, ale także Państwową Wyższą Szkołę Zawodową. Znaczący wkład do budżetu LOT-u - po 12,5 tys. zł wnoszą Starostwo w Koninie i Urząd Miasta.

Póki co, zainteresowani informacją turystyczną mogą skorzystać z pomocy Biura od poniedziałku do piątku, w godzinach od 7.30 do 15.30. Pracownik LOT dysponuje broszurami informującymi o możliwościach wypoczynku w subregionie konińskim, m.in. bazie noclegowej, czy też imprezach sportowych i kulturalnych odbywających się w sezonie turystycznym. 
Celem organizacji jest między innymi turystyczne wykorzystanie tak zwanej „pętli wodnej” Warty. Zyskuje już na tym samo miasto Konin. Dokonano rewaloryzacji bulwarów nadrzecznych w dzielnicy staromiejskiej, a najstarszy słup drogowy w Koninie cieszy się dużym zainteresowaniem.

Promowane produkty

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit
Szanowni Państwo,
portal www.aktualnościturystyczne.pl nie będzie już aktualizowany. Ciekawe
i świeże informacje z branży turystycznej znajdą Państwo na naszych pozostałych serwisach lub w newsletterze, do którego subskrypcji serdecznie zachęcamy!