LGD Fundacja Rozwoju Gmin „Prym”

Na rzecz rozwoju obszarów wiejskich

Nowinka wydawnicza…Więcej »

Lokalna Grupa Działania Fundacja Rozwoju Gmin „Prym” działa od 2005 roku i ma na swoim koncie szereg udanych inicjatyw związanych z kreowaniem produktu turystycznego i jego promocją, a także rozwojem sieci informacji turystycznej na obszarze między Bzurą i Nerem.

W skład Fundacji wchodzą samorządy gmin: Parzęczew, Zgierz, Wartkowice, Dalików i Łęczyca oraz organizacje pozarządowe, m.in. Stowarzyszenie Agroturystyczne Ziemi Zgierskiej (kierowane przez Zbigniewa Hauke), Stowarzyszenie Kobiet Ziemi Łęczyckiej (prezes Maria Cieślak). Organizatorem wielu imprez kulturalnych i turystycznych jest Gmina Parzęczew, w tym zwłaszcza Renata Nolbrzak, kierownik Referatu Kultury Urzędu Gminy. Bogato ilustrowany katalog oraz mapa turystyczna wydane w ramach projektu „Turystyczna oaza w regionie łódzkim”, sfinansowanego z programu „Restrukturyzacja i modernizacja sektora żywieniowego oraz rozwój terenów wiejskich” dają wspaniały przegląd atrakcji tego terenu, godnych uwagi organizatorów turystyki, także z dalszych okolic kraju. To m.in. dolina rzeki Ner, lasy, szlaki piesze i ścieżki dydaktyczne, agroturystyka, pensjonaty, ośrodki rekreacyjne i wypoczynkowe, folkor. W Bronowie znajduje się mało znane Muzeum Oświatowe imienia Marii Konopnickiej, która mieszkała w tej miejscowości.

Na terenie działania Fundacji punkty „it” funkcjonują we wszystkich gminach i współpracują z Regionalną Organizacją Turystyczną Województwa Łódzkiego. Podporządkowanie placówek jest różne i zależy od potencjału i możliwości lokalowych. I tak punkty „it” działają w ramach” oddziałów PTTK (np. Łęczyca, Ozorków, Zgierz) lub bibliotek czy domów kultury.

(jpp)

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit