Siemiatyckie Konsorcjum Inicjatyw Gospodarczych

Nadbużański styk kultur

Jedną z najciekawszych publikacji, oferowanych pod czas Podlaskich Targów Turystycznych był katalog „Podlasie Nadbużańskie” opracowany przez Annę Berezę, naczelnik Wydziału Rozwoju Gospodarczego i Promocji w Starostwie Powiatowym w Siemiatyczach, które prowadzi również punkt „it”. Podobne istnieją w Drohiczynie i Mielniku – ważnych centrach turystyki powiatu.

Działalność promocyjną tego malowniczego terenu położonego na pograniczu kultur – wspiera aspirujące do roli LOT-u Siemiatyckie Konsorcjum Inicjatyw Gospodarczych, którego domeną są wprawdzie różne dziedziny, ale turystyka zajmuje poczesne miejsce. Trzeba dodać, że wspomniany Wydział oraz Konsorcjum współpracują na co dzień z Podlaską Regionalną Organizacją Turystyczną.

Wspólnym projektem samorządu i Konsorcjum jest projekt „Na styku kultur – moje miejsce w Europie – ochrona lokalnej tożsamości kulturowej” obejmujący: konferencje i szkolenia, przegląd twórców ludowych i wydanie wspomnianego katalogu. Z jego kart można dowiedzieć się o tradycjach turystycznych sięgających na tym terenie początków XX wieku. Oglądamy na zdjęciach… wspaniały parowiec na Bugu oraz wyczyny kajakarzy sprzed lat.

Nie mniej imponujące są teraźniejsze działania kreatorów turystyki: „Muzyczne dialogi nad Bugiem”, rajdy szlakami przyrody i dziedzictwa, w tym zabytków sakralnych prawosławia.

Integracja branży i samorządów sprzyja promocji. Powiat siemiatycki jest od lat dobrze widoczny na wszystkich ważniejszych targach turystycznych.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit