Lokalna Grupa Działania

N.A.R.E.W. łączy

Festyn rodzinny w Poświętnem

Nazwa Stowarzyszenia jest zapisywana „z kropkami”, co ma zwrócić uwagę na jej dwuznaczność. Po pierwsze nawiązuje ona do największej rzeki w tym regionie. Po drugie – jest skrótem od nazwy „Narwiańska Akcja Rozwoju Ekonomicznego Wsi”. Pierwsze litery tych wyrazów tworzą ową „Narew z kropkami”.

Organizacja założona w 2006 roku obejmuje gminy Narwiańskiego Parku Narodowego i okolic: Choroszcz, Kobylin-Borzymy, Poświętne, Sokoły, Suraż, Turoń Kościelna, Tykocin, Wyszki.

Wspólną inicjatywą wymienionego Stowarzyszenia  i innych partnerów jest mapa „Atrakcje turystyczne na rozlewiskach Narwi, Czarnej Hańczy i Rospudy”, finansowana przez Europejski Fundusz Rolny. Te atrakcje są bardzo różnorodne i obejmują tereny bagienne i leśne, Narwiański Park Narodowy, Ośrodek Edukacji Ekologicznej „Brama na Bagna”. Rozwijają się tutaj turystyka: piesza, konna, kajakowa, rowerowa, agroturystyka. Skarbami są zabytki architektury, np. dworek Pentowo.

Partnerami Stowarzyszenia N.A.R.E.W. są również członkowie lokalnych grup działania (LGD). I tak np. LGD „Brama na Bagna” działa od 2008 r. i obejmuje gminy: Zawady, Rutki, Kołaki Kościelne, Zambrów, Szumowo. Jej celem jest zwłaszcza poprawa warunków i jakości życia mieszkańców wsi, w czym pomaga np. rozwój turystyki. LGD „Nasza Suwalszczyzna” działa od 2006 r. i obejmuje gminy: Filipów, Bakałarzewo, Przerośl, Raczki, Suwałki (gmina wiejska). Także i ta organizacja jest żywo zainteresowana rozwojem turystyki, a walory turystyczne połączone z przedsiębiorczością miejscowej społeczności dają rękojmię, że tak się stanie. Zgodne współdziałanie wielu organizacji pozarządowych daje zawsze bardzo dobre efekty dla regionów.

(jpp)

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit