LOT Pojezierza Drawskiego na nowych torach

Nowa siedziba, punkt „it” i etat dla dyrektora

Marian Felsztyński, prezes LOT Pojezierza Drawskiego, na co dzień pomaga żonie w prowadzeniu ośrodka wczasowego „Legnica” we wsi Cieszyno / fot.: Marek Perzyński

Nowe narzędzia dostanie do ręki w tym roku prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej Pojezierza Drawskiego w Złociencu (Zachodniopomorskie). Po pierwsze - lokal. Po drugie - etat dla dyrektora biura zarządu. Po trzecie - punkt informacji turystycznej.

Każda trójca jest doskonała, mówi stare łacińskie przysłowie, i - nomen omen - nic lepszego nie mogło się zdarzyć LOT-owi w Złocieńcu.

- Mamy 25 członków, w tym przedsiębiorców, firmy i ośrodki wypoczynkowe, dla których turystyka to jedyne źródło utrzymania - mówi prezes LOT Pojezierza Drawskiego Marian Felsztyński. - Są zdeterminowani do działania. Ale trudno wszystko robić społecznie. Trzeba stworzyć taką strukturę, która będzie odpowiadała wyzwaniom współczesnego świata. I będzie partnerem choćby dla samorządu.

Notabene starostwo w Drawsku oraz Urząd Miasta i Gminy w Złocieńcu są członkami LOT-u w Złocieńcu. Nie byłoby siedziby dla LOT-u, gdyby nie ich przychylność. Będą w niej i biura, i punkt „it”.

LOT ze Złocieńca nie rezygnuje jednak z udziału w targach turystycznych, bo nie ma to jak spotkanie z potencjalnym kontrahentem twarzą w twarzą. Prezes jeździ na nie osobiście, zachwalając m.in. produkty lokalne, w tym „pstrąga na żywo” z gospodarstwa rybackiego „Rybylubie” Piotra Kozłowskiego ze wsi Lubieszewo. Są to kawałki pstrąga w zalewie octowej, za które w 2008 r. dostał I nagrodę w Konkursie Nasze Kulinarne Dziedzictwo. Dla promocji regionu - bezcenne.

LOT Pojezierza Drawskiego powstała w 2003 r. ze Złocienieckiej Organizacji Turystycznej.

Marek Perzyński

 

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit