Nowy dyrektor lubelskiej ROT

Stanowisko dyrektora Lubelskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej pełni od niedawna Wiesław Czerniec. To specjalista w branży turystycznej. Między innymi dzięki niemu mała miejscowość - Wojciechów koło Nałęczowa stała się stolicą kowalstwa i agroturystyki.

    Na początku lat 90-tych XX wieku Wiesław Czerniec, ówczesny dyrektor miejscowego Ośrodka Kultury wypromował Letnie Warsztaty Kowalstwa, w roku 1993 założył Muzeum Kowalstwa oraz doprowadził do powołania Stowarzyszenia Kowali Polskich, zrzeszającego artystów rzemiosła kowalskiego z całej Polski.

    Postawił także na agroturystykę: Wojciechów jest jedną z najlepiej przygotowanych miejscowości w Polsce do przyjęcia letników, a strona www.agroturystyka.pl założona przez Wiesława Czernieca, jest kompendium wiedzy na temat atrakcyjnych kwater „pod gruszą”. Czerniec był ponadto koordynatorem i szefem Regionalnego Biura Projektu „Turystyka - wspólna sprawa” w województwie lubelskim.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit