LOT „Szlak Piastowski”

Nowy sezon i badania ruchu turystycznego

Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy…Więcej »

- Organizacja Turystyczna „Szlak Piastowski” – uczestniczy w kolejnej edycji łódzkich targów „Na styku kultur”, ponieważ rynek łódzki jest bardzo ważny dla Wielkopolski – mówi Urszula Łomnicka z zarządu tej organizacji, jednocześnie właścicielka gospodarstwa agroturystycznego i działaczka stowarzyszeń agroturystycznych.

LOT „Szlak Piastowski” kontynuuje dotychczasowe działania, m.in. realizację serii folderów - informatorów, publikowanych od kilku lat w jednolitej szacie graficznej. Nowością jest informator o szlaku wodnym Wełny i Małej Wełny.

Rozmówczyni, będąca również przewodnikiem turystycznym, bardzo chwali coraz lepsze przygotowanie gości (w tym młodzieży) do odwiedzania Szlaku Piastowskiego. Nie ma teraz częstej potrzeby odpowiadania na najprostsze pytania, pojawiają się natomiast ciekawe zagadnienia szczegółowe – wskazujące na bogatą wiedzę turystów. To m.in. zasługa działań informacyjnych i promocyjnych LOT (strona internetowa, wydawnictwa, targi).

Powiatowe Centrum Informacji Turystycznej w Gnieźnie, dzielące lokal z LOT, ma teraz nową, reprezentacyjną i funkcjonalną siedzibę w Rynku, dostosowaną do potrzeb turystów niepełnosprawnych. Placówka udostępnia wszystkim bezpłatny dostęp do Internetu.

- Wszystko wskazuje na to, że dla Gniezna i Szlaku Piastowskiego szykuje się udany sezon. –mówi U. Łomnicka. Część Polaków pozostanie w kraju, a nasz kraj stał się również bardziej atrakcyjny cenowo dla gości zagranicznych. Rozwija się turystyka pielgrzymkowa, a grupy odwiedzające Gniezno i Grób Św. Wojciecha, a także Imiołki (ośrodek duszpasterski na Lednicy, powstały z inicjatywy Ojca Góry) coraz częściej interesują się poznawaniem innych okolic Wielkopolski.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit