LOT „Mazury Południowe”

Łoś – bohaterem dnia

Targi LATO 2012. LOT „Mazury Południowe” otrzymał Wyróżnienie w kategorii „Za najciekawszą aranżację stoiska” w Konkursie POT i MT Targi Sp. z o.o. na Najlepszą ofertę ekspozycyjną polskiego regionu

- Zebraliśmy nasze siły i wspólnie 10 podmiotów sfinansowało wystąpienie na targach LATO 2012 – mówi prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej „Mazury Południowe” Magdalena Roehrig. A nagrodę za najciekawszą aranżację zawdzięczamy dobrej współpracy z nadleśnictwem w Piszu, które wypożyczyło nam łosia, maskotkę targów.

Łoś symbolizuje naturę, bliskość lasów, ekologię, zrównoważony rozwój, czyli wszystko to, co leży na sercu organizatorom turystyki w rejonie Mazur Południowych.

- Dobra współpraca jest  domeną LOT „ Mazury Południowe” – podkreśla Beata Sokołowska, naczelnik Wydziału Strategii Rozwoju, Promocji, Integracji Europejskiej i Informacji Starostwa Powiatowego w Piszu, założyciela lokalnej organizacji turystycznej. Tworzą ją obok Powiatu Piskiego miasto Pisz, stolica regionu i samorządy gminne: Ruciane-Nida, Orzysz, Biała Piska oraz przedsiębiorcy z terenu, których składki do LOT naliczane są  w zależności od obrotów.

Sam łoś - ozdoba stoiska Mazur Południowych posłużył jako motto stoiska, na którym podczas targów przeprowadzano konkurs dla gości targowych pod hasłem : „Wytrop łosia … wygraj nagrody”. Konkurs przewidywał dla dzieci zagadki związane z lasem i pytania z zakresu wiedzy o Mazurach dla dorosłych. Łoszak - bohater dnia - jest częścią stałej ekspozycji Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, odkąd zginął  w wypadku potrącony przez samochód. Leśnicy aktywnie uczestniczą w promocji regionu, choćby przez organizację festiwalu kulinarnego „Myśliwskie smaki”, który odbywa się rokrocznie w połowie sierpnia. Na stoisku Targów Lato 2012 wystawiali się niektórzy spośród członków LOT, przedstawiciele branży turystycznej: hotel Joseph Conrad w Piszu, hotel „Panorama” w Nowych Gutach, szkoła windsurfingu Nowe Guty Fun, Pensjonat „Kozioł” w Koźle, pensjonat „Anek” w Mrągowie, Wrota Mazur – miasteczko i port jachtowy, Hotel „Jabłoń” w Piszu. Obecni na stoisku członkowie podkreślają zgodnie, że dzięki współpracy wszystkich podmiotów zrzeszonych w organizacji, udało się siłami LOT wydać własny, „subiektywny” przewodnik po regionie. - Przewodnik jest napisany przez ludzi stąd. Jest to opowieść „snuta” przez mieszkańców, z ich punktu widzenia – mówi z dumą prezes LOT Magdalena Roehrig. – Współpracują z nami podmioty z różnych dziedzin, włącznie z zespołem Habbas z „Habbas Blues Association”.

Elżbieta Tomczyk-Miczka

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit