Siedem lat spalskiej LOT

Pierwsza w regionie

Michal_Sloniewski

Michał Słoniewski w kolejnej kadencji kierował będzie pracą Lokalnej Organizacji Turystycznej w Spale. Obradujące 25 marca Walne Zebranie członków spalskiej LOT powierzyło mu ponownie funkcję prezesa tej pierwszej powołanej w województwie łódzkim lokalnej organizacji turystycznej.

W skład Zarządu weszli również wiceprezesi: gen. Jan Kempara, Krzysztof Lechowski, Robert Papis i Wojciech Przetakiewicz. Przewodniczącym Komisji Rewizyjnej wybrany został wieloletni dyrektor COS OPO Zbigniew Tomkowski.

Spalska LOT powołana została w roku 2004. Do grona członków wstąpiła gmina Inowłódz, a dalej przedsiębiorstwa turystyczne i właściciele przedsiębiorstw działających w sferze usług turystycznych. Dziś stowarzyszenie liczy 40 członków. Składki członkowskie od początku założenia LOT w Spale nie uległy zmianie i wynosiły od osób fizycznych 200 zł rocznie, od osób prawnych 1 tys. zł, a od Gminy Inowłódz 2 tys. zł. Budżet LOT przeznaczony na statutową działalność nie pochodzi  jednak wyłącznie ze składek członkowskich. Stowarzyszenie wystąpiło do Sądu Rejonowego w Łodzi i uzyskało wpis do Rejestru Przedsiębiorców.

Carowie i menedżerowie

- Działalność LOT w Spale w 2009 r. koncentrowała się wokół promocji Spały i okolic w celu lepszej rozpoznawalności jej marki oraz zwiększania ruchu przyjazdowego do naszej miejscowości – mówił, składając sprawozdanie, prezes Słoniewski.

Niewielka Spala ma czterystu pięćdziesięciu mieszkańców, ale może przyjąć i przenocować trzykrotnie większą liczbę gości. W dziennikach telewizyjnych wymieniana bywała z reguły jako miejsce zgrupowań sportowców szlifujących formę w Centralnym Ośrodku Sportu i organizowanych tu z pompą ogólnokrajowych dożynek. Wcześniej, w latach międzywojennych, ale też w odległych wiekach, utytułowane osobistości z upodobaniem wypoczywały w tej okolicy. Przepastne lasy dawnej puszczy Spalskiej, stanowiły ulubione tereny łowieckie królów i carów. Obecnie branża turystyczna zrzeszona w lokalnej organizacji turystycznej koncentruje się na rozwoju turystyki biznesowej, organizacji wypoczynku weekendowego i przyjazdów dla podreperowania zdrowia i kondycji fizycznej. Szczególnie z tą pierwszą, najbardziej rentowną dziedziną usług turystycznych miasto wiąże największe nadzieje.

Jednym z niepodważalnych atutów Spały jest jej położenie w centrum Polski, w odległości stu kilometrów od Warszawy drogą szybkiego ruchu w kierunku Katowic. Zachęca to do lokowania tu dużych konferencji i licznych imprez organizowanych przez firmy, banki, towarzystwa ubezpieczeniowe. Są to najczęściej przedsięwzięcia wykorzystujące zaplecze olimpijskie do integracji pracowników poprzez udział w zawodach sportowych. Pozyskiwanie i obsługa dużych imprez odbywa się we współpracy w ramach LOT przez hotelarzy, restauratorów i biura turystyczne.

 

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit
Szanowni Państwo,
portal www.aktualnościturystyczne.pl nie będzie już aktualizowany. Ciekawe
i świeże informacje z branży turystycznej znajdą Państwo na naszych pozostałych serwisach lub w newsletterze, do którego subskrypcji serdecznie zachęcamy!