LGD „Podkowa”

Podkowa przynosi szczęście turystom

- Lokalna Grupa Działania „Podkowa” z siedzibą we wsi Czechy, w gminie  Zduńska Wola, to stowarzyszenie bardzo dynamiczne i kreatywne - powiedziała na XIX Targach Turystycznych „Na styku kultur” w Łodzi Paulina Stańczyk, ubrana w piękny sieradzki strój ludowy, na co dzień koordynator LGD. W rozmowie uczestniczył również asystent Zarządu LGD – Sebastian Rzeźnik.

Celem LGD „Podkowa”, założonej w 2008 roku, jest m.in. poprawa jakości życia mieszkańców obszaru działania, z uwzględnieniem ochrony oraz promocji środowiska naturalnego, krajobrazu i zasobów historyczno-kulturowych. Przedmiotem działań jest m.in. rozwój usług turystycznych, generowanie nowych miejsc pracy w sektorze turystyki oraz tworzenie więzi służących rozwojowi turystyki. LGD dba o rozwój lokalny, a jednocześnie zachowanie tożsamości lokalnej, która jest niezmiernie cennym kapitałem z punktu widzenia kreowania produktu turystycznego - podkreślają ambitni młodzi rozmówcy. Tym kapitałem jest krajobraz wsi, zwyczaje, szanse rozwoju turystyki aktywnej. Szczególną rolę na terenie funkcjonowania LGD ma turystyka konna, czemu sprzyjają tutejsze ośrodki jeździeckie. LGD propaguje produkty kulinarne, które  są niekwestionowanym wyróżnikiem tych okolic. Są to m.in. wędzonki szadkowskie i chleby żytnie z Szadku. Niewielkie miasto Szadek od dawna słynie z bardzo ambitnych inicjatyw kulturalnych, a także z zabytków.

LGD współpracuje z Regionalną Organizacją Turystyczną województwa Łódzkiego. Na razie jeszcze nie współdziała z PTTK. Zgadzam się z rozmówcami, że  potrzebne jest utworzenie punktu „it” na terenie działania LGD. Przydałaby się także współpraca z miastem Zduńska Wola, które ma aż trzy muzea: im. św. Maksymiliana Kolbe, Miejskie i skansen kolejowy w Zduńskiej Woli-Karsznicach.

(jpp)

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit
Szanowni Państwo,
portal www.aktualnościturystyczne.pl nie będzie już aktualizowany. Ciekawe
i świeże informacje z branży turystycznej znajdą Państwo na naszych pozostałych serwisach lub w newsletterze, do którego subskrypcji serdecznie zachęcamy!