GLOB 2009

Podlasie wyróżnione za konsekwencję w promocji regionu

Międzynarodowe Targi Katowickie A.D. 2009

Podczas uroczystej gali XV Międzynarodowych Targów Turystyki, Sprzętu Turystycznego, Żeglarskiego i Sportowego GLOB 2009, długoletnim wystawcom, współpracownikom i partnerom Targów wręczone zostały jubileuszowe medale i wyróżnienia.

Złoty Glob w podziękowaniu za wieloletnią współpracę i konsekwencję we wspieraniu wspólnej inicjatywy otrzymało Województwo Podlaskie, które wspólnie z Uzdrowiskiem Busko-Zdrój jako jedyni prowadzą promocję turystyczną na katowickich targach od pierwszej ich edycji, czyli od lat piętnastu.

Pytania odwiedzających stoisko Podlasia, koncentrowały się wokół parków narodowych (głównie białowieskiego i biebrzańskiego), turystyki rowerowej, pól kempingowych, ofert agroturystycznych i spływów kajakowych. Odpowiedzi na powyższe pytania można było znaleźć w prezentowanych materiałach: „Największe atrakcje turystyczne województwa podlaskiego”, „Parki narodowe i krajobrazowe”, „Podlaskie na weekend”, „Turystyka aktywna”, materiałach promocyjnych i katalogach samorządów i biur podróży. Podczas trwania targów odbywała się degustacja potraw regionalnych.

Wizytę na stoisku Województwa Podlaskiego złożyła między innymi słynna polska podróżniczka Elżbieta Dzikowska, która jest autorką wielu artykułów i materiałów o województwie podlaskim, a ostatnim był materiał o Puszczy Białowieskiej i żubrach.

Źródło: www.wrotapodlasia.pl

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit