W sezonie turystycznym liczba przestępstw w miejscach wypoczynku spadła w Pomorskiem o połowę

Pomorska policja może służyć Europie przykładem

Krzysztof Starańczak, komendant wojewódzki policji w Gdańsku … Więcej »

Jak zapewnić spokój turystom, dobry dojazd do miejsc wypoczynku, jak skutecznie chronić gości przed chuligaństwem - odpowiedzi na takie pytania zadaje sobie wiele samorządów oraz touroperatorów. Jak dobrze zatroszczyć się o przyjezdnych, zastanawiano się w Trójmieście, podczas Międzynarodowej Konferencji Bezpieczeństwa „Rozmowy Gdańskie” - spotkań organizowanych już od 10 lat, a poświęconych właśnie ochronie obywateli przed terroryzmem, chuligaństwem, narkotykami, korupcją, pseudokibicami i innymi zagrożeniami.

Tegoroczne „Rozmowy Gdańskie” poświęcono bezpieczeństwu w turystyce - gałęzi gospodarki, ważnej dla wielu krajów i regionów. Zorganizowanie tej konferencji okazało się również sprawdzianem skutecznego działania biura podróży w trudnych warunkach. A metody stosowane przez pomorską policję świetnie nadają się do wykorzystana w innych regionach Europy.

Potrafimy sobie radzić...

Właśnie podczas wspomnianego międzynarodowego sympozjum w Polsce i Europie szalał jeden z najsilniejszych od dziesięcioleci huraganów (zaczął się 14 października, w przeddzień „Rozmów Gdańskich”), powodując wiele szkód, paraliżując komunikację, zabijając ludzi, niszcząc domy, pojazdy, wywołując powodzie.

- To był test, który można zatytułować: „Turystyka w sytuacji trudnej” - mówi o przygotowaniach do „Rozmów Gdańskich” Bogdan Donke, wiceprezes Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, właściciel biura Podróży B.D., zapewniający organizację konferencji od strony logistycznej. - Samoloty nie lądowały tam, gdzie powinny, drzewa powalone przez huragan uniemożliwiały dojazd do miejsca konferencji. Poradziliśmy sobie z tymi problemami. Samolot z gośćmi z Niemiec, zamiast wylądować na lotnisku w Gdańsku Rębiechowie, poleciał do Warszawy. Stamtąd uczestników konferencji przywieźliśmy do Gdańska autokarem, około godziny 4 rano. Mimo takich kłopotów, obrady rozpoczęły się z zaledwie około 40-minutowym opóźnieniem.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit