ROT WŚ promuje region wśród najmłodszych

Poprzez zbiór legend do serca turysty

Poprzez zbiór legend do serca turysty

Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego wraz z Agencją Reklamy Test z Kielc, przygotowały niezwykłą kolekcję bajek napisaną specjalnie dla dzieci i specjalnie o regionie. „Bajduły Świętokrzyskie”, bo taki tytuł nosi ten zbiór, zachwyca pięknymi ilustracjami i intryguje tajemnicą legend o regionie.

- Nasz region jest źródłem niewyczerpanej inspiracji dla dzieci, poszukujących tajemniczych legend, atmosfery magii i czarów. To także miejsce pełne legendarnych postaci. Na kanwie tych podań i tradycji postanowiliśmy stworzyć magiczną księgę bajek, piękną, kolorową i ciekawą. Tak powstał zbiór „Bajduł Świętokrzyskich” napisanych przez znanych w Kielcach i całym kraju autorów w tym, dziennikarzy, regionalistów i przewodników – mówi Anna Drzewiecka, kierownik marketingu ROT WŚ.

Bajduły nie tylko intrygują treścią, ale też zachwycają szatą graficzną. Przepiękne, niezwykle klimatyczne ilustracje wykonała Monika Giełżecka. Powstało w ten sposób staranne wydawnictwo, promujące nasz region. „Bajduły Świętokrzyskie” będą jednym z kolejnych wydawnictw promocyjnych, ale też w wersji z twardą oprawą znalazły się w normalnej dystrybucji w wybranych polskich księgarniach. W Kielcach można je kupić między innymi w Galerii Echo, czy księgarni „Pod Zegarem”.

- Zależało nam na atrakcyjnym wizualnie i merytorycznie wydawnictwie, które zachwyci dzieci i pozwoli im poznać tajemnice oraz legendy województwa świętokrzyskiego. Staranny dobór autorów zagwarantował nam najwyższą jakość wydawnictwa – podkreśla prezes Agencji Reklamy Test Grzegorz Strzelczyk.

Wśród autorów bajduł znaleźli się: Dariusz Kamys z kabaretu Hrabi, autorka książek i poradników Agnieszka Kozłowska, Adam Małczyk z Formacji Chatelet, dziennikarz radiowy Ryszard Koziej, autorka sztuk teatralnych Renata Głasek – Kęska, muzyk i autor tekstów Marek Wrona, Jarek Marek Sobański z kabaretu Słuchajcie, dziennikarka Beata Ryń oraz nauczycielka - bibliotekarka Małgorzata Detka.

 

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit