IX Krynickie Spotkania Turystyczne

Promocyjne pomysły LOT-ów z Mierzei Wiślanej, czyli turystyka na kresach Unii Europejskiej

Lokalne organizacje turystyczne na Mierzei Wiślanej, rozsławiają walory swego regionu, ale też starają się o zacieśnianie współpracy międzynarodowej. Promocji kontaktów z innymi państwami służą, odbywające się od ośmiu lat, Krynickie Spotkania Turystyczne. Tegoroczne, dziewiąte już z kolei, zaplanowano na ostatni weekend maja, w Krynicy Morskiej.

Jednym z punktów programu tych spotkań jest udział w przygotowywanej w miejscowości Stegna, właśnie na Mierzei Wiślanej, międzynarodowej konferencji pt.: „Granice, ruch osobowy i integracja w Europie Bałtyckiej”. Konferencję tę zwołuje Academia Europa Nostra.

Twórcy IX Krynickich Spotkań - lokalne organizacje turystyczne: w Krynicy Morskiej, „Jantarowe Wybrzeże” w Stegnie oraz LOT w Sztutowie, postanowiły zająć się współorganizacją konferencji prasowej. Na IX Krynickie Spotkania Turystyczne przyjedzie bowiem wielu dziennikarzy, w tym z zagranicy. Dlatego, to doskonała okazja, by idee integracji w Europie Bałtyckiej rozpropagować.

- Specjalnie w tym celu dostosowaliśmy nasz program do konferencji „Granice, ruch osobowy i integracja w Europie Bałtyckiej” - mówi Adrian Bogusłowicz, prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej w Krynicy Morskiej, przewodniczący Komisji Rewizyjnej Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. - Dziennikarze uczestniczący w naszych spotkaniach, będą mogli porozmawiać z naukowcami nie tylko krajowymi, ale również zagranicznymi. W programie IX Krynickich Spotkań jest też wizyta w Oddziale Straży Granicznej, gdzie będzie można bliżej zapoznać się z problemami na wschodnich kresach Unii Europejskiej. Krynica Morska znajduje się bowiem tuż przy granicy polsko-rosyjskiej na Mierzei Wiślanej, będącej jednocześnie zewnętrzną, wschodnią rubieżą Unii Europejskiej. Wiele na temat przygranicznych problemów powiedzą także rybacy łowiący na Zalewie Wiślanym. Swymi spostrzeżeniami podzielą się z dziennikarzami również przedstawiciele ośrodków wypoczynkowych, Żeglugi Gdańskiej i innych podmiotów oraz instytucji, współorganizujących i sponsorujących IX Krynickie Spotkania Turystyczne.

Inicjatywy lokalnych organizacji turystycznych z Krynicy Morskiej, Sztutowa i Stegny, zmierzające do nagłośnienia tych problemów, zasługują na uwagę. Pomysł takiej promocji walorów i zwracanie uwagi na utrudnienia i możliwości rozwoju, jest godny naśladowania. - Podczas Krynickich Spotkań promujemy nie tylko Mierzeję Wiślaną czy Krynicę Morską - mówi prezes Adrian Bogusłowicz. - Przez kilka lat propagowaliśmy atrakcje Trójmiasta. W bieżącym roku dużo uwagi poświęcimy gminom Stegna i Sztutowo.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit