LGD Stowarzyszenie „Unia Nadwarciańska”

Promowanie produktów i atrakcji znad Warty

VI Festiwal Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej „Misje, kościoły i klasztory”. Lądzkie święto to największa impreza kulturalna w regionie, skupia na sobie uwagę nie tylko okolicy, ale i całego kraju

Dolina Warty na obszarze  powiatu słupeckiego i okolicy ma liczne atrakcje. To między innymi Nadwarciański Park Krajobrazowy, zabytki Lądu (klasztor), Lądka, Ciążenia (pałac), a także doroczne festiwale kulturalne.

Marcin Pietrzykowski z Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenie „Unia Nadwarciańska” w Słupcy  zajmuje się między innymi kreowaniem i promowaniem produktów lokalnych, w tym produktów turystycznych. Unia nadwarciańska systematycznie współpracuje z Wielkopolską Organizacją Turystyczną, dzięki czemu ma możliwość pokazywania swojej oferty  m.in. na targach turystycznych typu „Tour Salon”. Taka integracja umożliwia promowanie atrakcji i produktów gmin członkowskich: Lądek, Powidz, Słupca, Strzałkowo, Zagórów.

Stowarzyszenie organizuje konkursy na produkt lokalny, tegoroczną edycję wygrał Krzysztof Stachurski za projekt „Spotkania w stanicy rycerskiej”. Ciekawym, rozwijającym się produktem, jest ”Szlak Bursztynowy”.

- Zadajemy sobie sprawę, że nasze inicjatywy wymagają intensywnej promocji – mówi M. Pietrzykowski. - Dlatego też cieszymy się, że z inicjatywy Starostwa Powiatowego w Słupcy powstał punkt informacji turystycznej. Do takich inicjatyw namawiamy też inne gminy.  Niektóre z ich, np. Powidz, są już bardzo znane jako krainy letniego wypoczynku wśród jezior i lasów, a także z regat  żeglarskich. Inne gminy  oczekują na odkrycie. Żadna z nich nie powinna zaniedbywać sprawy informacji turystycznej.

(jpp)

 

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit