Bogaty wachlarz propozycji

PROT na targach w Łodzi

Wyżne. Winnica Anna Maria

Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna zaprezentuje szeroką ofertę turystyczną Podkarpacia podczas odbywających się 24-26 lutego 2012 roku XVIII Międzynarodowych Targach Łódzkich.

Odwiedzający stoisko PROT w Łodzi, dowiedzą się np., że na Podkarpaciu istnieje ponad 100 winnic, których właściciele skupieni w Stowarzyszeniu Winiarzy Podkarpacia promują w regionie, a dzięki uczestnictwu w targach także w kraju i za granicą - enoturystykę. Czyni to największy i najszybciej rozwijający się region winiarski w Polsce. Podkarpacie może poszczycić się produktami o międzynarodowej renomie, jak likierowe wino z winnicy Golesz w Jaśle, które otrzymało srebrny medal w konkursie „Vinoforum 2009” w Trenczynie na Słowacji. Kompleksową ofertę przedstawi współpracująca z PROT Winnica Maria Anna z Wyżnego w powiecie strzyżowskim.

Promowana będzie także turystyka aktywna w województwie. Liczne stadniny i hodowle tradycyjnych ras koni, szlaki rowerowe i piesze. To tu można podziwiać zapierające dech w piersiach widoki z lotu ptaka, korzystając z oferty licznych aeroklubów lub przeżyć niezapomniane chwile uprawiając sporty ekstremalne. Pod okiem doświadczonych instruktorów można tu spróbować swoich sił  w spływach kajakowych, rajdach samochodów terenowych, wyścigach psich zaprzęgów oraz w coraz popularniejszej dyscyplinie nordic walking. Bowiem to w województwie podkarpackim powstał pierwszy w Polsce Nordic Walking Park Podkarpacie, na który składa się 30 oznakowanych i certyfikowanych tras, o różnym stopniu trudności.

Połonina Caryńska / fot.: Katarzyna OkońJeśli chodzi o zabytki architektury i kultury na targach w Łodzi będzie można poznać ofertę noclegową, gastronomiczną oraz historię Zamku Dubiecko. Wybudowany w połowie XVI wieku przez Stanisława Mateusza Stadnickiego, przeszedł następnie na własność Stanisława Krasickiego, będącego także właścicielem zamku w Krasiczynie. Ciekawostką jest fakt, że w tym pałacu urodził się poeta i biskup Ignacy Krasicki. Ofertę turystyczną województwa uzupełnią materiały dotyczące miasta Przemyśla i Krosna. To drugie zaprasza turystów na otwarcie 2 czerwca 2012 roku Centrum Dziedzictwa Szkła. W obiekcie głównym na odwiedzających czekać będą nie tylko szklane eksponaty, ale także warsztaty szklanego rzemiosła, z możliwością zaprojektowania własnej formy szklanej, wykonania jej metodą tradycyjną, a na koniec ozdobienia wg własnego uznania.

Kompleksowe informacje na temat bogatej oferty zabiegów otrzymają wszyscy zainteresowani od reprezentantów Sanatorium Uzdrowiskowego Piast z Iwonicza Zdroju. Posiada ono wieloletnią tradycję. Sam obiekt natomiast znajduje się w otoczonym zielenią, pozbawionym barier architektonicznych dla osób niepełnosprawnych budynku. Na targach zostanie przedstawiona aktualna oferta ośrodka, a także sposoby leczenia.

Krośnieńskie szkłoPROT zaprasza wszystkich zainteresowanych ofertą Podkarpacia na Targi Łódzkie.

„Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu Państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013”

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit