Fundusze unijne dla turystyki

PROT na targach Wrocław 2012

Przemyśl / fot.: Piotr Michalski

Otrzymaliśmy informacje z Podkarpackiej Regionalnej Organizacji Turystycznej dotyczące przygotowań do udziału w czwartej edycji Międzynarodowych Targów Turystycznych Wrocław 2012, które odbędą się od 3 do 5 lutego. Do udziału w ramach jednego stoiska wystawienniczego, PROT zaprosiła partnerów oferujących usługi, którymi żywo mogą być zainteresowani turyści wypoczywającymi na Podkarpaciu.

Oto winnica Maria Anna z Wyżnego. Zwolennicy dobrych win na pewno odwiedzą  wystawcę, aby wziąć udział w degustacji trunków. Wciąż mało osób zdaje sobie sprawę z faktu, iż w województwie podkarpackim istnieją warunki do prowadzenia winnic. W ciągu ostatnich lat powstało ich tu kilkadziesiąt. Dojrzewające w nich powoli odmiany winogron stają się źródłem oryginalnych podkarpackich win. Najwięcej winnic jest w okolicach Jasła, Rzeszowa i Krzeszowa, skąd niebawem na półki trafią szlachetne polskie wina. Winnica Maria Anna oferuje także szkolenia z zakresu uprawy winorośli, przerobu wina oraz z szeroko rozumianej enoturystyki.

Reprezentanci Sanatorium Uzdrowiskowego Piast z Iwonicza Zdroju przygotowali dla zainteresowanych turystyką uzdrowiskową kompleksową ofertę ośrodka. Sanatorium o wieloletniej tradycji znajduje się w otoczonym zielenią budynku, pozbawionym barier architektonicznych dla osób niepełnosprawnych.

Podkarpacką ofertę dla wymagającego turysty, ceniącego najwyższej klasy komfort i ekskluzywny wypoczynek zaprezentuje Dwór Kombornia Hotel i SPA****. Dwór znajduje się w malowniczo położonym XVI-wiecznym kompleksie, obejmującym 10-hektarowy park, a oferuje szeroką gamę zabiegów kosmetycznych, Spa & Wellness, doskonałą kuchnię w restauracjach dworskich: Ogrodowej i Magnolii, a także zakupy w Dworskim Boutique.

Wetlina / fot.: Tomasz OkoniewskiMiłośnicy górskich wędrówek z pewnością skuszą się na odwiedzenie Bieszczad - „turystycznej perły Podkarpacia”. Szeroką ofertę turystyczną oraz noclegową podczas targów przedstawi Towarzystwo Przyjaciół Polańczyka, Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowe Unitra i Ośrodek Wypoczynkowy Arłamów S.A. Sam Polańczyk łączy w sobie uroki górskiego (Bieszczady) oraz wodnego (Jezioro Solińskie) uzdrowiska, natomiast Bieszczady to miejsce idealne do wypoczynku dla całej rodziny.

Reprezentanci Siedliska Janczar z Pstrągowej, przedstawią szeroką ofertę dla aktywnych, miłośników jazdy konnej oraz tych, którzy swoją przygodę z jeździectwem dopiero zaczynają. Oprócz oferty gastronomiczno-noclegowej, obiekt zapewnia opiekę instruktorów jazdy konnej, a w zimie przejazdy bryczką, kuligi i ogniska.

Jednak Podkarpacie to nie tylko dziewicza przyroda, ale także piękne wielowiekowe i wielokulturowe miasta. Jednym z najstarszych polskich miast jest Przemyśl, którego historia nierozerwalnie łączy się z burzliwą historią Polski. Począwszy od budowli z okresu pierwszych Piastów, przez czternastowieczny gotycki zamek, wybudowany przez Kazimierza Wielkiego, po ruiny fortów, nazywanych w okresie I wojny światowej „Bramą Węgier”.

Udział PROT jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu Państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit