Targi EKOPOLIS – MOJE PASJE w Lublinie

Przedsiębiorstwa turystyczne największe korzyści osiągają z rynku miejscowego

Wieś lubelska ma mnóstwo do zaoferowania…Więcej »

Mimo kryzysowych symptomów, których doświadcza turystyka, wiosenny sezon targowy okazał się udany. Przeważały w nim imprezy adresowane głównie do konsumentów, będące miejscem prezentowania obszarów atrakcyjnych turystycznie oraz propozycji przygotowanych przez organizatorów na okres letnich wakacji. Targi organizowane w Lublinie w tym roku odbyły się jako ostatnie w tym cyklu wiosennym.

Impreza pod nazwą „EKOPOLIS - MOJE PASJE”, organizowana przez Międzynarodowe Targi Lubelskie, odbyła się w dniach 5-7 czerwca. Termin ten wypadł w roku bieżącym niezbyt fortunnie, ale spowodowane to było uwarunkowaniami ważnymi dla miasta i regionu. Targi zostały zaplanowane jako zwieńczenie całego cyklu wydarzeń związanych z obchodami 20. rocznicy odzyskania wolności, które w Lublinie i całym regionie przebiegały z wielką okazałością i w pewnym sensie zdominowały również targowe wydarzenie. W ich uroczystym otwarciu wzięli udział uczestnicy II Forum Gospodarczego Polska - Ukraina 2009 organizowanego pod hasłem „Współpraca regionów - nowe wyzwania”. Za rok impreza targowa ma powrócić do dogodniejszego terminu z przełomu kwietnia i maja.

Bliżej domu, przez cały rok

Pod nazwą „EKOPOLIS” należy rozumieć ofertę turystyczną regionu lubelskiego adresowaną do mieszkańców Lublina, którzy mają tak atrakcyjne wypoczynkowo i poznawczo tereny w pobliżu, a wciąż mało je znają. Chodzi o przekonywanie lublinian do korzystania z wypoczynku bliżej domu nie tylko w sezonie letnim, ale przez cały rok.

Nazwa „MOJE PASJE” oznacza targową prezentację wielu dyscyplin rekreacyjnych i sportowych uprawianych w wolnym czasie. Mieszczą się w tym różne formy aktywności, także turystyka rowerowa, off-road, kajakarstwo, wędrówki piesze, wyprawy z namiotem, łowiectwo, paintball i wiele innych. Oferta usług o takim charakterze, różnorodnego sprzętu adresowana była do ludzi aktywnych, także mających różne pasje i hobby. Uwagę przyciągała również ekspozycja przygotowana przez Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Lublinie - składała się głównie z trofeów rodzimych gatunków zwierząt łownych, pozyskanych w rejonie Lubelszczyzny.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit