Szkolenia MROT

Przyszłość „trójkąta bermudzkiego”

Wystąpienie Elżbiety Tomczyk-Miczki...Więcej

Gdyby przedstawiciele samorządu Ostrołęki przybyli na spotkanie poświęcone podnoszeniu wiedzy na temat informacji turystycznej, dowiedzieliby się, że wspieranie rozwoju turystycznego, którego elementem jest sprawny punkt „it”, należy do zadań samorządu lokalnego. Niestety, nie przybyli.

Na szkoleniu, zatytułowanym „Informacja turystyczna jako podstawa działania przemysłu turystycznego” zorganizowanym przez Mazowiecką Organizację Turystyczną (18-19 XI w Ostrołęce), poruszono istotne dla regionu zagadnienia. Mówiono tu o tym, jak ważnym narzędziem jest informacja i jak wspiera ona produkty turystyczne, które napędzają koniunkturę, wzmacniają tożsamość regionalną i wyzwalają inicjatywy.
Szkolenie w Ostrołęce zgromadziło ludzi aktywnych, członków Kurpiowskiej Organizacji Turystycznej i MROT, działających punktów informacji, GOK-ów, PTTK, branży i urzędników oraz przedstawiciele współpracującego po sąsiedzku Powiatu Szczycieńskiego, leżącego w Warmińsko-Mazurskim.

Dla ludzi oddanych pasji utworzenia z zapomnianej ziemi kurpiowskiej, turystycznego eldorado, granice administracyjne nie mają znaczenia. Południowe Mazury wraz sąsiednim północno-wschodnim Mazowszem – teren między Ostrołęką, Szczytnem i Łomżą, działacze nazywają „trójkątem bermudzkim”, o którym zapomnieli decydenci. Lokalna Kurpiowska Organizacja Turystyczna ma ambicje to zmienić. W oparciu o współpracę z Mazowiecką Regionalną Organizacja Turystyczną, programy pomocowe, np. lider plus i mocny potencjał regionu organizują imprezy m.in. „Rozpoczęcie sezonu turystycznego”, czyli dziesięciodniowy maraton turystyki aktywnej oraz „Wesele Kurpiowskie” w czerwcu, czy „Piknik Turystyczny” w październiku.

Inicjatywy turystyczne to w naszym powiecie głos wołającego na puszczy, ale wierzymy, że za sprawą również takich spotkań, to się zmieni – mówią przedstawiciele KOT: Andrzej Bis i Tadeusz Żebrowski, obaj zasiadający również we władzach MROT.
(etm)

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit
Szanowni Państwo,
portal www.aktualnościturystyczne.pl nie będzie już aktualizowany. Ciekawe
i świeże informacje z branży turystycznej znajdą Państwo na naszych pozostałych serwisach lub w newsletterze, do którego subskrypcji serdecznie zachęcamy!