Tylko do 20 maja przyjmowane są zgłoszenia do konkursu kulinarnego

Pszczyna, 7 czerwca - Festiwal Śląskie Smaki®

7 czerwca Śląska Organizacja Turystyczna organizuje IV edycję Festiwalu Śląskie Smaki®. Jak co roku impreza będzie rywalizacją kucharzy w atmosferze śląskiej biesiady, kabaretowych skeczy, w rytm tańców i barwnego show gwiazd wieczoru. Dziać się to będzie w pięknej scenerii pszczyńskiego parku zamkowego. Patronami honorowymi wydarzenia są Minister Sportu i Turystyki, Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej i Marszałek Województwa Śląskiego. Aktualności Turystyczne są wśród patronów medialnych festiwalu.

Organizowany przez Śląską Organizację Turystyczną Festiwal „Śląskie Smaki”® na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń województwa śląskiego. Tegoroczna impreza odbędzie się w Pszczynie. Jedną z wielu atrakcji rodzinnego festynu będzie konkurs kulinarny, w którym mogą startować zarówno kucharze profesjonaliści, jak i amatorzy. O zaszczytny tytuł Eksperta Śląskich Smaków 2009 oraz nagrodę Złotego Durszlaka rywalizować będzie aż 20 drużyn. Zgłoszenia są przyjmowane tylko do 20 maja! Można je przesyłać pocztą (ul. Mickiewicza 29, 40-085 Katowice) lub mailem (info@silesia-sot.pl). Formularze i regulamin konkursu dostępne są na www.slaskiesmaki.pl oraz www.silesia-sot.pl.

Festiwal „Śląskie Smaki”® będzie jak zawsze okazją do zabawy przy wtórze doskonałych zespołów i kabaretów. W tym roku będą to między innymi Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny, Samokhin Band, zespół Strefa oraz kabaret Masztalscy.

Oprócz doznań kulinarnych i muzycznych w trakcie imprezy można poznać atrakcje turystyczne województwa śląskiego. Pszczyna, w której odbędzie się tegoroczna impreza, jest przecież prawdziwą turystyczną perłą. Oprócz pałacu von Plessów, organizatorzy zapraszają do odwiedzenia Zagrody Żubrów, skansenu, Muzeum Prasy Śląskiej, które jest jednym z obiektów Szlaku Zabytków Techniki oraz najnowszej atrakcji Pszczyny – znajdującej się na rynku ławeczki księżnej Daisy.

Więcej na www.slaskiesmaki.pl

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit