Warmińsko-Mazurska ROT

Razem jest lepiej

- Urząd Miasta Olsztyna bardzo pozytywnie odbiera przynależność do Warmińsko-Mazurskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej - mówi Hanna Piotrowska z Wydziału Kultury, Promocji i Turystyki tego miasta.

Opinia rozmówczyni jest miarodajna, poparta doświadczeniami z poprzedniej pracy - Wojewódzkim Centrum Informacji Turystycznej. Sprawy turystyki i promocji nie mają przed nią tajemnic.
Przynależność do W-MROT daje większą szansę wymiany materiałów i informacji, w tym zdobywania doświadczeń w trakcie szkoleń przygotowywanych przez tę organizację. - Współpraca owocuje także lepszą pracą Centrum Informacji Turystycznej w Olsztynie, które dysponuje szerokim wachlarzem materiałów o mieście – mówi H. Piotrowska, dodając, że zainteresowanie tymi materiałami wykazują również rdzenni mieszkańcy grodu nad Łyną, którzy pragną być ambasadorami swojego miasta. Nowością ubiegłorocznych targów „Tour Salon” w Poznaniu była publikacja „Olsztyn dla dzieci”, która spotkała się z dużym zainteresowaniem.
Olsztyn promuje się za pośrednictwem W-MROT np. na wielu targach, ale także samodzielnie. W opinii rozmówczyni bardzo efektywną okazała się współpraca miasta ze szwajcarskim Lugano. Szwajcarów interesuje nie tylko wypoczynek nad jeziorami, ale także ośrodki kultu religijnego i tradycyjne potrawy regionalne. 


Jan Paweł Piotrowski

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit