Inauguracja sezonu w kujawsko-pomorskim

Rośnie znaczenie turystyki w planach rozwojowych województwa

W niedzielne południe, 25 kwietnia na bydgoskim Rybim Rynku uroczyście otwarto sezon turystyczny w województwie kujawsko-pomorskim, który w tym roku odbywać się będzie pod hasłem turystyki wodnej.

W przygotowaniu tej imprezy Urząd Marszałkowski wspomagało kilkanaście organizacji i instytucji regionu. Lokalne organizacje turystyczne z Torunia i Bydgoszczy, oddziały PTTK, trzy bydgoskie uczelnie oraz władze samorządowe licznych miast i gmin regionu. Sezon turystyczny zainaugurowali przedstawiciele lokalnych władz: wojewoda kujawsko-pomorski Rafał Bruski, wicemarszałek Michał Korolko oraz wiceprezydent Bydgoszczy Bolesław Grygorewicz.

Inauguracja była znakomitą okazją do spotkania ponad tysiąca aktywnych uczestników i animatorów ruchu turystycznego oraz licznie przybyłych bydgoszczan. Drogą wodną przypłynęli kajakarze i żeglarze, na kołach pojawili się rowerzyści, motocykliści i samochodziarze, a o własnych nogach przybyli uczestnicy rajdów pieszych. Na wszystkich czekało wiele atrakcji. Na scenie występowały regionalne zespoły artystyczne, w formie targów prezentowały swoje walory turystyczne samorządy, między innymi  Grudziądza, Brodnicy, Ciechocinka, Torunia, Bydgoszczy i Włocławka. Nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych.

Jak powiedziała Justyna Malinowska, dyrektor Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej przygotowania do tej imprezy trwały już od lutego, a jej udany przebieg jest efektem dobrego współdziałania kilkudziesięciu instytucji i organizacji. Wicemarszałek Michał Korolko, pełniący jednocześnie funkcję prezesa Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej podkreślił rosnące znaczenie branży turystycznej w planach rozwojowych województwa.

(mi)

 

 

 

 

 


 

(mi)

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit