Kujawsko-Pomorska ROT

Staramy się dostosować ofertę do miejscowego rynku

Dla najmłodszych…Więcej »

- Odwiedzając targi turystyczne w wielu miastach, każdorazowo staramy się dostosować ofertę do miejscowego rynku – powiedziała Justyna Malinowska, zastępca dyrektora Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej, podczas XV edycji Międzynarodowych Targów Turystycznych „Na Styku Kultur” w Łodzi.

Województwo kujawsko-pomorskie reprezentowane było właśnie przez Kujawsko-Pomorską Organizację Turystyczną oraz Powiat Żniński z Muzeum w Biskupinie.

- Dla Łodzian zgromadziliśmy specjalnie propozycje wypoczynku sobotnio-niedzielnego, m.in. w rejonie Torunia, Bydgoszczy i Włocławka. To oferta rekreacyjna, agroturystyczna, uzdrowiskowa (Ciechocinek, Inowrocław, Wieniec, Grudziądz), a także szlaki tematyczne – m.in. Piastowski, Dawnych Fortyfikacji Bydgoszczy i Pałucki – przedstawiała szeroką gamę możliwości urlopowych rozmówczyni.

- Nie boimy się kryzysu. Uważamy, że ożywi on turystykę, a tym samym złagodzi tę niekorzystną koniunkturę. W ślad za tym powinny pójść decyzje inwestycyjne. Przydałaby się aktywizacja Bydgoskiego Węzła Wodnego. To naprawdę może być wielka atrakcja - podkreśla.

Jednym z tematów wiodących podczas targów było Qulturalne Miejsca Spotkań czyli prezentacja miast pretendujących do miana Europejskiej Stolicy Kultury 2016 roku. Toruń, podobnie jak Łódź, walczy o miano EST 2016, dlatego też było ogromne zainteresowanie tym miastem, zarówno przez zwiedzających jak i media. Stoisko pełne więc było materiałów o Toruniu. Dla najmłodszych wiekiem K-POT przygotował kolorową książeczkę Bohdana Butenki pt.: „Gapiszon i tajemnice pierniczków”, wydaną przy wsparciu samorządu miasta.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit