Na Dolnym Śląsku przybyła kolejna LOT

Stowarzyszył się Tajemniczy Trójkąt

Ekspozycja poświęcona „Riese” w pałacu Jedlinka / fot.: Marek Perzyński

Kreowanie subregionu głuszycko-jedlińsko-walimskiego jako terenu atrakcyjnego turystycznie, integrowanie środowisk samorządu terytorialnego, gospodarczego i zawodowego, a także osób, instytucji i organizacji pozarządowych zainteresowanych rozwojem turystycznym, to jedne z głównych zadań Lokalnej Organizacji Turystycznej „Tajemniczy Trójkąt”, który powołano w Jedlinie-Zdroju.

Co ciekawe, LOT utworzyły osoby, które spotykały się wcześniej w ramach warsztatów Tajemniczego Trójkąta i pracowały nad strategią rozwoju trzech samorządów: Walimia, Głuszycy i Jedliny-Zdroju. Ale są plany, żeby włączyć do LOT-u także samorządy lokalne.

Nazwa Tajemniczy Trójkąt nawiązuje do sztolni, które ryto w rejonie Walimia i Głuszycy, a dyrekcja tej prowadzonej przez hitlerowców tajnej inwestycji pod kryptonimem „Riese” mieściła się w pałacu Jedlinka koło Jedliny-Zdroju. Dziś sztolnie walimskie są największym magnesem turystycznym Gór Sowich. Turystom udostępniany jest też pałac Jedlinka, w którym mogą zobaczyć m.in. ekspozycję poświęconą „Riese”.

Wniosek o rejestrację LOT-u „Tajemniczy Trójkąt” w formie stowarzyszenia złoży w Krajowym Rejestrze Sądowym Grzegorz Kruszyński wybrany na prezesa tymczasowego Zarządu.

Marek Perzyński

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit