Świętokrzyska ROT

Sukces targów AGROTRAVEL

Z lewej wiceminister Sportu i Turystyki Katarzyna Sobierajska…Więcej »

Niemal stu wystawców z kilkunastu krajów świata zaprezentowało się na zakończonych w niedzielę w halach Targów Kielce wystawie AGROTRAVEL. To pierwsza tego typu impreza dla branży agroturystycznej w Polsce i od razu odniosła sukces.

Jeszcze nigdy branża turystyczna nie zaprezentowała się w kieleckim ośrodku z takich rozmachem, mimo że od wielu lat organizowano tutaj targi turystyczne VOYAGER. Dopiero jednak AGROTRAVEL sprawił, że wreszcie Kielce mają pomysł na specjalizację i chcą zostać stolicą polskiej turystyki wiejskiej. Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Artur Ławniczak oraz wiceminister Sportu i Turystyki Katarzyna Sobierajska, byli zachwyceni organizacją tej imprezy i też uznali, że Kielce to idealne miejsce na takie targi. Ich głos ma tu niebagatelne znaczenie, bo oba resorty współfinansują targi AGROTRAVEL.

Udany debiut Kielc

Do tej pory zawsze przy okazji targów DOM organizowano w Kielcach targi typowo turystyczne pod nazwą VOYAGER. Ale gromadziły one kilkunastu czasem kilkudziesięciu wystawców, którzy nie zajmowali nawet jednej czwartej hali. W tym roku było zupełnie inaczej. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego postanowił, że stworzy i wesprze finansowo pierwsze targi dla branży agroturystycznej, na jakich pokażą się najlepsze polskie gospodarstwa, Lokalne Grupy Działania oraz Regionalne Organizacje Turystyczne z całego kraju. Pomysł chwycił, zwłaszcza że został wsparty przez dwa resorty – Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Sportu i Turystyki.

Dzięki tym pieniądzom do Kielc mogło przyjechać niemal stu wystawców, którzy pokazali wspaniałe rękodzieło, ale też niezwykle bogatą ofertę wypoczynku na polskiej wsi. Po raz pierwszy w Kielcach zaprezentowały się regiony z kilku państw Europy. Litwini częstowali swoim słynnym chlebem, Niemcy reklamowali walory turystyczne Saksonii.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit
Szanowni Państwo,
portal www.aktualnościturystyczne.pl nie będzie już aktualizowany. Ciekawe
i świeże informacje z branży turystycznej znajdą Państwo na naszych pozostałych serwisach lub w newsletterze, do którego subskrypcji serdecznie zachęcamy!