Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna

Suwalska mekka dla narciarzy

Stoisko Podlaskiej ROT…Więcej »

Oferta podlaskiego ROT-u zaskoczyła chyba nie tylko mnie, ale i wielu uczestników targów. Hitem Podlasia na targach w Warszawie był Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji „Szelment”.

WOSiR „Szelment” to nowoczesny kompleks rekreacyjno-sportowy umiejscowiony w otulinie Suwalskiego Parku Krajobrazowego na Jesionowej Górze nad jeziorem Szelment, 15 km od Suwałk.
Twórcy projektu powiedzieli sobie tak: - wykorzystajmy długie i śnieżne zimy oraz aspekt kojarzenia Suwalszczyzny z „polskim biegunem zimna”. Z badań bowiem wynika, że średnio w skali roku pokrywa śnieżna zalega na Suwalszczyźnie przez 100 dni. Można więc liczyć na wydłużenie sezonu o ponad połowę.
WOSiR „Szelment” z czterokondygnacyjnym budynkiem stacji dolnej (głównym obiektem) i dwukondygnacyjnym budynkiem stacji górnej (usytuowanym na szczycie Góry Jesionowej) zapewni kompleksową ofertę wydłużającą obecnie krótki, bo trwający od maja/czerwca do końca września, sezon turystyczny.
Na narty nad Szelment?
Propozycja warta przemyślenia, bo wystawcy zapewniają, że nie tylko śniegu na polskim biegunie zimna nigdy nie brakuje, ale i ceny są przystępne.
WOSiR „Szelment” znacząco poprawi dostęp do form zimowej turystyki aktywnej i uprawiania sportów zimowych w regionie, zapewni możliwość aktywnego wypoczynku jego mieszkańcom oraz przyjezdnym z województw ościennych, Litwy, Białorusi i Obwodu Kaliningradzkiego.
Dodatkowo w lecie teren Góry Jesionowej stanowić będzie atrakcję dla kolarzy górskich.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit