Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Łódzkiego

Szlak konny im. mjr Henryka Dobrzańskiego „Hubala”

Stoisko ROT WŁ…Więcej »

Łódzka ROT zapraszała na Szlak konny im. mjr Henryka Dobrzańskiego „Hubala”, który za kilka lat ma otoczyć województwo łódzkie i aglomerację łódzką. Na targach Samorząd województwa przedstawił starannie opracowany kształt szlaku i jego mapę.

Inicjatorem projektu, jest Ryszard Kaliński, dyrektor Departamentu Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi. Trasę wojewódzkiego szlaku konnego im. Hubala wyznaczono przez miejsca atrakcyjne po względem widokowym i turystycznym. Wzięto pod uwagę bazę dla jeźdźców i koni. Tworzenie szlaku oparto na bazie i doświadczeniach trzech znanych ośrodków jeździeckich: stada ogierów w Bogusławicach oraz stadnin koni w Gajownikach i Walewicach oraz prawie 200 ośrodkach, w których hoduje się konie, oferuje przejażdżki w siodle lub bryczką, a także prowadzi naukę jazdy konnej. Wśród nich są zarówno stadniny, jak i gospodarstwa agroturystyczne, w których trzyma się konie dla rekreacji, i które dysponują bazą noclegową.
Szlak tworzą dwie pętle - wewnętrzna - wokół aglomeracji łódzkiej - licząca ok. 300 kilometrów i zewnętrzna o długości ponad tysiąca kilometrów. Zaplanowano także odcinki łącznikowe pomiędzy tymi szlakami. Pętlę wewnętrzną podzielono na 10 odcinków o długości od 17 do 40 km, które można na koniu pokonać w ciągu jednego dnia. Dla wielu turystów będzie to zachętą do skorzystania z możliwość wypożyczenia konia i oddania go, po przejażdżce, w innej stanicy.
Zdaniem wicemarszałek województwa Elżbiety Hibner, szlak może być atrakcją turystyczną dla miłośników koni z całej Europy. - Takie trasy, które biegną wśród naturalnej przestrzeni, wśród wsi, są atrakcyjne dla Duńczyków, Holendrów, Belgów, ponieważ oni już takich terenów u siebie nie mają, a my to bogactwo jeszcze mamy. Łódzki szlak ma być najdłuższy w kraju.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit
Szanowni Państwo,
portal www.aktualnościturystyczne.pl nie będzie już aktualizowany. Ciekawe
i świeże informacje z branży turystycznej znajdą Państwo na naszych pozostałych serwisach lub w newsletterze, do którego subskrypcji serdecznie zachęcamy!