Warszawa, Poznań, Kijów, Londyn

Targowa jesień PROT

Fot.: Grzegorz Karnas

Jesień była dla Podkarpackiej Regionalnej Organizacji Turytycznej okresem szczególnie wytężonej pracy. To udział w targach warszawskich TT Warsaw, poznańskim Tour Salonie, Międzynarodowych Targach Turystycznych w Kijowie oraz debiut na World Travel Market w Londynie.

Międzynarodowe Targi Turystyczne Targi TT Warsaw (27-29 września), były wyjątkowe z kilku powodów. Przede wszystkim za sprawą dwudziestolecia ich istnienia, na który to jubileusz organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, spotkań z podróżnikami, prezentacji i seminariów. W targach wzięło udział 664 wystawców z 64 krajów, z myślą o nich pierwszy dzień poświęcono branży i spotkaniom biznesowym. Pozostałe dni targi otwarte były dla wszystkich chętnych, którzy wyjątkowo w tym roku dopisali (prawie 20 tysięcy odwiedzających)!

Nic dziwi więc, że do Warszawy licznie wybrali się przedstawiciele Podkarpacia. Wśród prezentujących swoją ofertę były obiekty noclegowe: Dwór Kombornia Hotel & Spa, Siedlisko Janczar w Pstrągowej, a także Sanatorium „Piast” z Iwonicza Zdroju, prezentujące ofertę uzdrowiska na 2013. Na targach obecni byli także pracownicy Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Jeszcze większym wydarzeniem dla branży turystycznej okazały się poznańskie Targi Regionów i Produktów Turystycznych Tour Salon 2012 (24-27 października). Wzięło w nich udział 669 wystawców z 44 krajów, w tym wszystkie polskie regiony, narodowe ośrodki promocji, biura podróży, touroperatorzy i inni. Spośród wszystkich zwiedzających 40% stanowili profesjonalni zwiedzający, dopisali również przedstawiciele mediów (362 akredytacji!).
Podkarpacie oprócz Podkarpackiej Regionalne Organizacji Turystycznej reprezentowało Biuro Podróży Madart, Schroniska Młodzieżowe PTSM w Rzeszowie i Przemyślu, Dwór Kombornia Hotel & Spa, Sanatorium Uzdrowiskowe „Piast” z Iwonicza Zdroju, a także Miasto Przemyśl.

Podczas Międzynarodowych Targów „Ukraine Travel Market” w Kijowie (11-13 października), jak co roku, stoisko Podkarpacia cieszyło się dużym zainteresowaniem Ukraińcow. Zwłaszcza biura podróży z Ukrainy poszukiwały ofert spędzania wolnego czasu na Podkarpaciu. Turystyka aktywna i kulturowa to tematy, które zdominowały rozmowy z ukraińskimi touroperatorami.

Londyńskie Targi World Travel Market 2012 (5-8 listopada), w których PROT brał udział po raz pierwszy, okazały się satysfacjonujące zarówno dla województwa jak i dla Dworu Kombornia Hotel & Spa, który towarzyszył pracownikom PROT na podkarpackim stoisku. Tu największym zainteresowaniem cieszyły się wędrówki piesze w Bieszczadach, szlak winny i naftowy, ale także podkarpackie spa i sanatoria. Nawiązane kontakty okazały się bardzo cenne i z całą pewnością będą podtrzymywane. Biuro PROT przygotowuje obecnie ofertę turystyki przyjazdowej, która wychodzi naprzeciw oczekiwaniom touroperatorów spotkanych w Londynie.

Liczymy, że poznani w trakcie jesiennych targów turyści odwiedzą nasz region. Z pewnością czekać tu na nich będą gościnni gospodarze, profesjonalne pbiekty, świetnie przygotowane i oznakowne szlaki turystyczne oraz wielowiekowe miasta i dziewicze tereny Bieszczadów.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu Państwa w ramach regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2012

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit