Nowi członkowie MROT

„Tradycja – Rozwój - Przyszłość”

15 sierpnia 2011 r. w Mościbrodach k. Siedlec odbył się I Ogólnopolski Festiwal Disco Polo - Disco Mazovia 2011. Organizatorem festiwalu było stowarzyszenie „Tradycja – Rozwój – Przyszłość”, firma Dworskie Smaki oraz Zakład Mięsny Mościbrody

Wśród najnowszych członków Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej znajdują się m.in. gmina Zwoleń i Stowarzyszenie na Rzecz Zachowania Tożsamości Kulturowej oraz Rozwoju Mazowsza i Podlasia „Tradycja – Rozwój - Przyszłość” w Wiśniewie.

Miasto i gmina Zwoleń są powszechnie znane jako teren związany z mistrzem Janem Kochanowskim, którego muzeum jest licznie odwiedzane przez turystów. Władze samorządowe tej miejsko-wiejskiej gminy pragną przy współpracy w ramach  MROT ruch ten jeszcze bardziej ożywić.

O działalności Stowarzyszenia „Tradycja - Rozwój - Przyszłość” rozmawialiśmy z Małgorzatą Borkowską, jej współzałożycielką i prezesem (reprezentującą firmę „Dworskie Smaki” w Mościbrodach). Ta młoda organizacja skupia na razie 19 członków i funkcjonuje na terenie gminy Wiśniew w powiecie siedleckim. Jej założycielami byli przedstawiciele miejscowego biznesu, którym bardzo zależy na propagowaniu turystyki poprzez szeroko rozumiany produkt lokalny. Stowarzyszenie propaguje tradycje polskiego roku obrzędowego, m.in. tradycyjne nocy świętojańskiej, organizuje konferencje i szkolenia, rady i imprezy plenerowe. Rozmówczyni podkreśla, że inicjatywy te są wspierane przez samorząd województwa mazowieckiego, powiatu siedleckiego i Wiśniewa – Gminy na 102.

(jpp)

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit