LOT Ziemi Łomżyńskiej

Trudne początki

Deszcz nagród dla stoiska Ziemi Łomżyńskiej…Więcej »

Powiatów łomżyńskiego i kolneńskiego stanowiły dotąd na mapie aktywności turystycznej województwa podlaskiego białą plamą. To dziwne, zważywszy na wyjątkową atrakcyjność tych terenów, a także tradycje turystyczne, bowiem oddział Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego w Łomży należy do najstarszych w kraju.

Dlatego też cieszy coraz częstsze pojawianie się miasta Łomży i gminy Łomża na targach turystycznych w Warszawie i Białymstoku, a także podczas prezentacji podlaskich wsi w stolicy. Jest wreszcie szansa na utworzenie LOT-u.

Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemi Łomżyńskiej już na początku swojej drogi napotkała na rozliczne trudności - mówi prezes tymczasowego Zarządu Mariusz Staniurski, właściciel Biura Podróży Łomża (Turlomza.pl). Problemem stała się rejestracja sądowa, kilkakrotnie odrzucana przez różne instancje.

Działacze Ziemi Łomżyńskiej jednak nie marnują czasu. Grupa inicjatywna liczy 35 członków, w tym Starostwo i pięć gmin, hotele, biura podróży. W tej grupie jest także łomżyński Teatr Lalek, który znany jest też z tego, że jego zaangażowanym pracownikom zawdzięczają dużo... Ojcowie Kapucyni z Łomży i Warszawy. Tutejszy teatr wyspecjalizował się w budowie i konserwacji szopek. To kolejny turystyczny wyróżnik Łomży. A są przecież inne - zabytki, baza wypadowa na bagna Biebrzy i do Puszczy Kurpiowskiej, kolekcja bursztynów w Muzeum, salonik wybitnej łomżynianki i warszawianki – niezapomnianej Hanki Bielickiej. Dostępne są forty w Łomży, ciekawą ofertą dysponują Skansen Kurpiowski w Nowogrodzie i Muzeum Przyrodnicze w Drozdowie z nową ekspozycją „Podwodny świat pięciu kontynentów”.

Jedyne centrum „it” w Łomży – prowadzone przez Biuro Podróży „Turlomza.pl” – odwiedzają przez cały rok liczni turyści.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit