LOT Szczyt Wieżyca

Turystyczne centrum światowej rangi obok fabryki drewnianych domów

Daniel Czapiewski – „ojciec” Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku…Więcej »

Ponad 400 wystawców uczestniczyło w gdańskich targach, związanych z organizacją i obsługą ruchu turystycznego. Jedni podpatrywali drugich, chcąc wykorzystać sposoby na biznes. Swymi pomysłami chwaliły się regionalne i lokalne organizacje turystyczne, przedsiębiorcy z Polski oraz kilkudziesięciu innych państw. Tymczasem w moim przekonaniu wzór godny naśladowania, znajdował się zupełnie gdzie indziej: w odległości kilkudziesięciu kilometrów od miejsca, w którym zorganizowano Gdańskie Targi Turystyczne.

Ten wzorzec dla zajmujących się biznesem podróży i leniuchowania, to Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku, tuż obok szczytu Wieżyca, w Pomorskiem. Wspomniane Centrum staje się unikatem na globalną skalę. Tworzone przez Daniela Czapiewskiego, biznesmena budującego drewniane domy, znane jest z posiadania najdłuższej na świecie deski, a także z domu do góry nogami.

Przyjeżdżali by podziwiać najdłuższą deskę świata

Największą niezwykłością jest jednak Dom Sybiraka. Oryginalny, prawdziwy - mieszkali w nim Polscy zesłańcy na Sybir. Przywieziono go zza Uralu, jako drewno odpadowe, opałowe. Na tym nie koniec. Daniel Czapiewski, stara się o sprowadzenie niemal równie starego domu Polonii kanadyjskiej. Szymbark w Pomorskiem stanie się więc światowym centrum Polonii. Na wspomnianych domach biznesmen nie poprzestanie... Jak to się stało, że obok fabryki drewnianych domów, powstało turystyczne centrum światowej rangi? Zapytaliśmy. - To wszystko powoli, narastało - wspomina Daniel Czapiewski. - Najpierw zrobiliśmy najdłuższą deskę świata, by pokazać, że w swym zawodzie potrafimy czegoś dokonać. Przyjeżdżało do nas wielu ludzi, by tę deskę podziwiać. Zainteresowanie było coraz większe, więc założyliśmy stowarzyszenie Szczyt Wieżyca, które stało się lokalną organizacją turystyczną. To dało podstawy do dalszej działalności.

Dać szansę Podolskiemu i Klosemu

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit