LGD „Warmiński Zakątek”

Turystyka, która inspiruje

Miesięcznik LGD

Lokalna Grupa Działania „Warmiński Zakątek”  okazała się bardzo dobrym ambasadorem Krainy Tysiąca Jezior na targach turystycznych TT Warsaw.  LGD powstała wprawdzie już w 2006 roku, ale aktywność swoją rozpoczęła w roku 2009.

Aktualnie skupia gminy wiejskie i miejsko-wiejskie położone wokół Olsztyna: Bartosze, Bisztynek, Dobre Miasto, Dywity, Górowo Iławeckie, Kiwity, Lidzbark Warmiński, Lubomino, Lorneta.

Jednym z zadań podejmowanych przez LGD jest identyfikacja, rozwój i promocja produktu turystycznego. Jest on na tym terenie bardzo zróżnicowany i obejmuje m.in. turystykę wiejską (w tym wioski tematyczne), pielgrzymkową, kulturową (szlak pałaców), kulinarną. Organizowane są szkolenia, konkursy na produkty lokalne.  LGD współdziała z punktami informacji turystycznej, które funkcjonują na razie w Bartoszycach, Bisztynku i Górowie Iławeckim.

(jpp)

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit