LGD „Między Wisłą a Kampinosem”

Tyle jest atrakcji między Wisłą i Kampinosem

Nagroda Lider … Więcej

- Lokalna Grupa Działania „Między Wisłą a Kampinosem" funkcjonuje od 2008 roku. Pierwsze lata należało poświęcić przede wszystkim na działania edukacyjne i uświadamiające - powiedziała w czasie targów turystycznych „Lato 2014" Małgorzata Krejzner z biura LGD.

- Bliskość stolicy powoduje, że część mieszkańców gmin członkowskich nie identyfikuje się z tym terenem, tutaj jedynie mieszka, a swoją pracę, czas wolny wykorzystuje w Warszawie, gdzie też czyni podstawowe zakupy. Jednak udaje się coraz częściej zaangażować i tę grupę osób, na równi z mieszkającymi tu od pokoleń, do działań sprzyjających rozwojowi lokalnemu, w tym rozwojowi produktu turystycznego - scharakteryzowała miejscowe realia, w jakich przyszło działać Grupie.

Inicjatorami powołania Grupy były trzy wcześniej współpracujące ze sobą gminy: Czosnów, Kampinos i Leoncin. Obecnie liczba gmin członkowskich sięgnęła dziesiątki i są to: Brochów (powiat sochaczewski); Kampinos, Leszno, Błonie, Ożarów Mazowiecki, Stare Babice, Izabelin, Łomianki (powiat warszawski zachodni) oraz Czosnów i Leoncin (powiat nowodworski).
Puszcza Kampinoska z bogactwem przyrody parku narodowego jest największym skarbem i to nie tylko tych okolic. Rozwija się turystyka kwalifikowana (piesza i rowerowa), a także krajoznawcza turystyka przyrodnicza - będąca niewątpliwie wyższym etapem wtajemniczenia.
Nowa perspektywa wydatkowania środków unijnych rodzi nowe koncepcje. Potrzebne są szkolenia i materiały promocyjne. Członkowie LGD wspólnie piszą nowy przewodnik po terenie działania.

Rozmówczyni wysoko ceni sobie współpracę z dyrekcją Kampinoskiego Parku Narodowego, kierowanego przez dyrektora Jerzego Misiaka. Dzięki temu udaje się razem wykreować szereg nowych inicjatyw.
(jpp)

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit