LOTur na rynku austriackim i węgierskim

Urlop po sąsiedzku

Silna grupa z Ziemi Lubuskiej na targach w Budapeszcie…Więcej »

Od 19 do 22 lutego trwały w Salzburgu targi Ferien Messe. Zorganizowano je w centrum targowym miasta Salzburg przez Reed Exhibitions we współpracy z największym austriackim touroperatorem Verkehrsbüro. W tym roku było ponad 13 tys. odwiedzających. Oferty dla gości prezentowało 201 wystawców z 23 krajów.

Piękna zimowa aura panująca na zewnątrz i przedsmak słonecznego, aktywnego wypoczynku to kontrast, którym cieszyli się mieszkańcy Salzburga i pobliskiej Bawarii. Słowenia, która była krajem partnerskim przygotowała bardzo atrakcyjną ofertę pod hasłem „Urlop po sąsiedzku“, w ramach której zaprezentowano zarówno obiekty Spa i wellnes, jak i kulturalne imprezy organizowane w stolicy Lubljanie oraz w regionach produkujących smakowite wina.

Polska, która przez ostanie trzy lata nie uczestniczyła w tych targach, została bardzo ciepło powitana zarówno przez organizatorów jak i przybyłą publiczność. O naszym uczestnictwie informowały lokalne media („Krone Zeitung” z 3,5 mln czytelników, jak i lokalna telewizja ORF).

Lubuska Regionalna Organizacja Turystyczna prezentowała dobrze przygotowane materiały promocyjne w postaci prospektów i map, które cieszyły się dużym zainteresowaniem zwiedzających. Najczęściej zadawane nam pytania dotyczyły turystyki rowerowej i kempingów, wędkarstwa, ale były też pytania o Mazury. Oczywiście odpowiedzi były natychmiastowe - Lubuskie Mazury są też wspaniałe. Przedstawiciele lubuskiego promowani jako „małe Mazury” zdobywali bardzo dobrą publiczność, która miejmy nadzieję już w tym roku przybędzie do regionu, jeżeli nie na stały urlop to przynajmniej w podróży tranzytowej.

Przedstawiciele regionu lubuskiego zostali też dobrze przyjęciu przez publiczność trwających od 26 lutego do 1 marca 2009 roku Międzynarodowych Targów Turystycznych „UTAZAS” w Budapeszcie. Na targach prezentowało się 38 państw i 800 wystawców. Teren targów to 16 tys. m2. Krajem partnerskim była Grecja. Gościem specjalnym Japonia. Lubuskie bardzo dobrze przygotowało prezentację połączoną z pokazami, występami artystycznymi oraz rękodziełem artystycznym, co dostrzegła i przekazała telewizja z Budapesztu.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit