LGD

W Dolinie Zielawy

Stoisko LGD „Dolina Zielawy” na targach TT Warsaw 2011

Zielawa to niewielka rzeczka w powiecie bialskim (Lubelskie), będąca elementem łączącym geograficznie te strony – powiedział na targach TT Warsaw 2011 Kazimierz Wermkowski, wójt gminy Rossosz, członek  Lokalnej Grupy Działania „Dolina Zielawy”. Nic więc dziwnego, że Lokalna Grupa Działania wzięła od niej nazwę.

Do nazwy rzeki nawiązuje też produkt turystyczny tego obszaru, posiadającego ogromny potencjał kulturowy. Poszczególne miejscowości znane są z zabytków, jak i kultywowania tradycji i zwyczajów ludowych, a to wszystko przekłada się na atrakcyjność turystyczną tego miejsca. Każda z członkowskich gmin LGD: Rossosz, Sosnówka, Podedwórze, Wisznice i Jabłoń ma swoją „własną” herbową roślinę – potwierdziła Ewa Sołoń z gminy Sosnówka, zapraszając na festyny z okazji Święta Sosny. Z kolei gmina Jabłoń szczyci się pięknymi jabłoniami, ale także pięknym pałacem. Atrakcjami terenu działania LGD są zabytkowe pałace i dwory, a przede wszystkim agroturystyka. Silnym magnesem dla turystów jest Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego we dworze w Romanowie, czynnie współpracujące z LGD.

Staraniem LGD „Dolina Zielawy” wydano piękny album promocyjny, ale też foldery, przy czym każda z gmin członkowskich posiada własną publikację, a także zaprasza do punktów „it” w siedzibach urzędów gmin.

(jpp)

 

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit