VI Forum Lokalnych Organizacji Turystycznych na Pomorzu

W gościnnym Szymbarku

Gospodarze VI Forum LOT…Więcej »

Pomorskie dorobiło się 24 Lokalnych Organizacji Turystycznych, z których 21 jest członkami Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. Raz do roku Województwo organizuje forum skupiające lokalnych działaczy, przedsiębiorców i animatorów turystyki skupionych w LOT-ach.

Miejsce tegorocznego VI Forum Lokalnych Organizacji Turystycznych (13-14 maja) nie było przypadkowe, bowiem właśnie w Szymbarku swoją siedzibę ma Lokalna Organizacja Turystyczna „Szczyt Wieżyca”, która obchodziła piątą rocznicę swojej działalności.

Wśród gości, którzy wzięli udział w Forum znaleźli się m.in.: Mieczysław Struk, wicemarszałek Województwa Pomorskiego i prezes honorowy Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, Janina Kwiecień, starosta Kartuski oraz Czesław Witkowski, wójt Gminy Stężyca. Lokalne Organizacje Turystyczne i Stowarzyszenia reprezentowane były przez prezesów, dyrektorów i pracowników biur.

Gospodarze terenu - Andrzej Młyński, prezes LOT-u „Szczyt Wieżyca” i Daniel Czapiewski, właściciel Centrum Edukacji i Promocji Regionalnej w Szymbarku to prawdziwe lokomotywy przedsiębiorczości. Dzięki nim region wokół Wieżycy to mekka turystów. CEPR – przyjmuje co weekend średnio 5 tys. osób, w weekend majowy rekordowa ilość - 16 tys. osób, przyjechała obejrzeć najdłuższą deskę świata i dom stojący na głowie.

(e.t-m)

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit