Region formuje szyki

W Kołobrzegu czekają na rejestrację LOT

Jerzy Wolski, wiceprezydent Kołobrzegu do spraw społecznych, któremu podlegają też sprawy turystyki/ fot.: E. Dubois

O konieczności powołania Lokalnej Organizacji Turystycznej mówiło się w Kołobrzegu od lat. Wreszcie znalazła się grupa, która doprowadziła do realizacji celu. Dokumenty są już w sądzie, lada dzień w mieście spodziewają się rejestracji LOT.

Spotkanie założycielskie kołobrzeskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej Regionu Kołobrzg odbyło się na początku grudnia ubiegłego roku. Na liście członków założycieli znalazły się 22 podmioty, w tym miasto Kołobrzeg, gminy powiatu kołobrzeskiego Dygowo, Kołobrzeg, Ustronie Morskie i Siemyśl oraz Karlino z powiatu białogardzkiego. Poza tym hotele, ośrodki i sanatoria z Kołobrzegu, Dźwirzyna i Ustronia Morskiego, Zarząd Portu Morskiego, Regionalne Centrum Kultury, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz spółka Uzdrowisko Kołobrzeg S.A. Powołano komitet założycielski w składzie: prezydent Kołobrzegu Janusz Gromek, wójt Dygowa Marek Zawadzki, dyrektor Kamila Barszczewska z hotelu Senator w Dźwirzynie i prezes Centrum Zdrowia i Relaksu Verano w Kołobrzegu Ryszard Woźniak. 14 grudnia do sądu  w Koszalinie złożony został wniosek o rejestrację LOT. – Liczymy, że do końca stycznia to nastąpi. Na początku lutego planujemy zebranie, na którym wybrany zostanie trzyosobowy zarząd oraz rada programowa stowarzyszenia – zapowiada Jerzy Wolski, wiceprezydent Kołobrzegu. Pytany o kandydata na szefa LOT mówi: - Jest dość dużo osób zainteresowanych, kompetentnych i dobrze merytorycznie przygotowanych do kierowania taką organizacją.

W tym roku miasto wyłoży na działalność LOT 110 tys. zł, gminy w zależności od liczby mieszkańców dadzą od 5 do 20 tys. zł, większe firmy od 600 do 1500 zł (zależnie od liczby pracowników), osoby fizyczne i małe firmy po 300 zł. Deklarację przystąpienia do LOT złożył też powiat kołobrzeski. Starostwo obecnie negocjuje wysokość składki, którą będzie płacić.  Lista zainteresowanych LOT-em  rośnie,  w tej chwili jest już 29 podmiotów. Miasto tymczasem już przygotowało pomieszczenia dla LOT, na pierwszy piętrze kołobrzeskiego ratusza. – Mamy nadzieję, że od marca kołobrzeski LOT zacznie tam już działać. Wyzwań w tym roku jest dużo, przede wszystkim trzeba dobrze zorganizować pracę, by w przyszłym roku LOT mógł przejąć kolejne zadania, między innymi informację turystyczną – mówi Jerzy Wolski.

Ewa Dubois

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit