ROT WŚ ma już ponad 100 członków

W Świętokrzyskiem nie planuje się rzeczy nierealnych

Prezes ROT WŚ Jacek Kowalczyk…Więcej »

Każda rozmowa z Jackiem Kowalczykiem, prezesem Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego napawa optymizmem, przynosząc same dobre wiadomości z regionu, który nie tylko „stawia na turystykę”, ale swymi dokonaniami systematycznie potwierdza, że słowa szybko przechodzą w czyny.

W latach 2009-10 ROT WŚ będzie miał do dyspozycji około 10 mln zł uzyskanych z Regionalnego Programu Operacyjnego UE.

Region bardzo pomysłowy

- Nie boję się o nowe produkty turystyczne - nasz region jest bardzo pomysłowy, ale trzeba im zapewnić odpowiednią promocję – mówi prezes J. Kowalczyk. Tymi nowymi, a często „odnowionymi” pomysłami są np. zrewitalizowane zamki w Chęcinach i Ujeździe (Krzyżtopór), Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie (otwarcie – październik 2009), adaptacja na cele turystyczne zabytkowej kamienicy „Niemczówka” w Chęcinach. Trwa budowa Centrum Tradycji i Turystyki Gór Świętokrzyskich w Hucie Szklanej, przy parkingu dla samochodów w pobliżu klasztoru na Świętym Krzyżu. Znajdzie się tam także profesjonalne centrum informacji turystycznej.

J. Kowalczyk poleca także projekt „Świętokrzyskie smaki”, realizowany przy udziale restauratorów oraz działaczy tutejszych cechów rzemiosł spożywczych, które doskonale na tym terenie współpracują. Prezes ROT WŚ podkreśla zainteresowanie cechów promocją produktu lokalnego jako produktu turystycznego i dobrą współpracę z tymi cechami.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit