Poznańska LOT

W weekend 13 i 14 czerwca - za pół ceny

Jan Mazurczak, dyrektor Biura PLOT…Więcej »

Po sukcesie akcji promocyjnej „Poznań za pół ceny” zorganizowanej w roku ubiegłym przez Poznańską Lokalną Organizację Turystyczną wspólnie z Urzędem Miasta Poznania, w tym sezonie odbędzie się ona po raz drugi, pod hasłem „Poznań za pół ceny! Nie do wiary!”.

W weekend 13 i 14 czerwca 2009 r. poznańskie hotele, restauracje i muzea obniżą o połowę ceny za usługi turystyczne. Przez dwa dni w stolicy Wielkopolski będzie więc taniej. Noclegi w hotelach, które zadowalają najwybredniejszych gości biznesowych przybywających na Międzynarodowe Targi Poznańskie, będą dostępne już od kilkudziesięciu złotych za osobę. Opłaty o połowę obniżają poznańskie muzea, a w sobotę, 13 czerwca, zapraszają nawet za darmo. Także dla smakoszy będzie to wyjątkowo atrakcyjny weekend. W wybranych restauracjach przy Starym Rynku można będzie zjeść za pół ceny.

- Poznań uchodzi za miasto biznesowe. A przecież jest to także jedno z najciekawszych w Polsce miejsc dla turystów – mówi Jan Mazurczak, dyrektor Biura PLOT. – Na weekend 13 i 14 czerwca przygotowaliśmy szereg niedostępnych zwykle atrakcji turystycznych. Profesjonalni przewodnicy miejscy odkryją przed turystami, za darmo, tajemnice Poznania. Pokażemy, jakie sekrety skrywa Ostrów Tumski, miejsce, gdzie zaczęła się historia Polski i gdzie spoczywają pierwsi władcy Polski, Mieszko I oraz Bolesław Chrobry. Odkryjemy nieznane dzieje Starego Rynku, np. historię Ratusza, Wagi Miejskiej i Fary. Pokażemy także Poznań dziewiętnastowieczny, zaprowadzimy do komnat w poznańskim Zamku zbudowanego na początku XX w. dla ostatniego cesarza Niemiec, nawet do tych zwykle zamkniętych. Dla miłośników fortyfikacji otwarty zostanie jeden z kilkunastu poznańskich fortów zbudowanych w XIX w. Przez dwa dni pokazywać go będą przewodnicy przebrani za oficerów pruskiej armii.

W orientowaniu się w gąszczu możliwości za pół ceny pomoże ulotka z mapką oraz listą partnerów przygotowana przez PLOT. Będzie ona dostępna w Centrach Informacji Miejskiej oraz wśród naszych partnerów na początku czerwca 2009 r.

(zr)

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit