TT Warsaw

Warszawa najaktywniejsza

Od prawej Katarzyna Ratajczyk, dyrektor Biura Promocji m.st. Warszawy; Barbara Tekieli, dyrektor Stołecznego Biura Turystyki; Teresa Kotwica, kierownik Działu Marketingu Tramwaje Warszawskie Sp. z o.o; Jarosław Jóźwiak, zastępca dyrektora Gabinetu Prezydenta m.st. Warszawy; Tomasz Kułakowski, dyrektor Warszawskiej Organizacji Tursytycznej; Anna Witkowska, zastępca dyrektora SBT

Nietypowa formuła stoiska Warszawy znalazła uznanie wśród targowej publiczności na XX Targach Turystycznych TT Warsaw. W tym roku stolicę można było poznać od kulturalnej strony. Stołeczne teatry, muzea i inne kulturalne atrakcje stolicy zapewniły mnóstwo atrakcyjnych nagród w licznych konkursach. Gości targów przyciągały warsztaty i pokazy, w czasie których można było poznać nowe propozycje największych atrakcji turystycznych Warszawy.

- Mogę tylko dodać, że dla motywu przewodniego naszej prezentacji, jakim była szeroko rozumiana kultura, po raz pierwszy udało nam się zaktywizować tak wiele podmiotów – mówi Barbara Tekieli, dyrektor Stołecznego Biura Turystyki. - Staraliśmy się przekonać, że warszawskie muzea, to nie tylko tradycyjne zwiedzanie, ale wiele rozmaitych aktywności dedykowanych bardzo różnorodnemu odbiorcy i dostosowanych do różnego poziomu wiedzy. Na pewno sukcesem było wprowadzenie najnowszych atrakcji, jak przelot balonem na poziomie 120 m nad Warszawą, czy przejażdżka  zabytkowym omnibusem lub tramwajem, w których można zrobić  imprezę integracyjną czy promocję nowego produktu.

Na warszawskim stoisku pojawili się przedstawiciele wielu instytucji kulturalnych, m.in. Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie, Muzeum Narodowego, Muzeum Łazienki Królewskie, Muzeum Pałacu w Wilanowie, teatru Kamienica czy instytucji miejskich, takich jak Muzeum Historyczne m.st. Warszawy i Centrum Nauki Kopernik. Goście z teatru Kamienica przedstawili repertuar tej sceny. Muzealnicy prowadzili warsztaty i krótkie lekcje muzealne, przykładowo Muzeum Pałac w Wilanowie zaprezentował pokazy „Polonia militaria” i „Królewska hafciarka”. Były to ciekawe mini wykłady o sukcesach wojennych króla Jana III Sobieskiego czy modzie na dworze królowej Marysieńki, z pokazem różnych technik haftu.

Muzeum Historyczne m.st. Warszawy przygotowało krzyżówkę „Zburzenie i odbudowa Starego Miasta”, konkurs „Pytamy o Stare Miasto” oraz atrakcje dla dzieci – puzzle „Panorama Warszawy” i kolorowankę  „Zaprojektuj elewację kamienicy na Starówce”. Z kolei Centrum Nauki Kopernik podczas pokazów „Kopernik na kółkach” zademonstrowało kilka doświadczeń rozwiązujących zagadki natury.

Przedstawiciele Tramwajów Warszawskich pojawili się nie tylko na stoisku, ale przygotowali nie lada atrakcję - wystawę omnibusów konnych, którą można było oglądać przed halą targową.

Ciekawa oferta konkursowa powodowała momentami wielkie oblężenie stoiska m.st. Warszawa.  Przychodzili tu też obcokrajowcy z innych stoisk – pani z Druskiennik wygrała dwa bilety do Wilanowa, a Egipcjanie byli zadziwieni bogactwem zbiorów starożytności w Muzeum Narodowym. Mieszkający w Warszawie Japończycy uwielbiają, oprócz muzyki Chopina, polski barszcz, pierogi i żurek, które mogli skosztować na targach- Duże zainteresowanie ofertą kulturalną stolicy potwierdziła znacznie większa niż w latach poprzednich ilość gości zagranicznych pytających o konkretne koncerty czy wydarzenia, a było ich sporo w ostatni weekend w Warszawie -  dodaje Barbara Tekieli. - Licząc ofertę wszystkich stołecznych teatrów, sal koncertowych i kin –  codziennie w Warszawie ma miejsce blisko sto różnorodnych imprez, zarówno z zakresu kultury wysokiej, jak i czysto rozrywkowej. Latem organizowanych jest wiele koncertów i wystaw plenerowych, na które wstęp jest bezpłatny. Stoisko miasta stołecznego Warszawy pokazało tę różnorodność.

Każdy z odwiedzających stoisko Warszawy mógł wygrać bilety do teatrów Kamienica, Capitol, Buffo, Baj, Rampa, Sabat, Teatru Narodowego, Guliwer, Współczesnego, do Zachęty, Muzeum Powstania Warszawskiego i Centrum Rozrywki Hulakula. W puli nagród nie zabrakło przelotów balonem, ufundowanych przez Stację Balon, płyt orkiestry SinfoniaVarsovia i gadżetów warszawskich.  29 września oprócz zaproszenia do teatru Kamienica rozlosowano także kolację dla dwóch osób.

Elżbieta Tomczyk-Miczka

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit