„Homo Turisticus”

Warszawa wygrywa w cuglach

Stoisko Warszawy. Ewa Malinowska-Drupińska, przewodnicząca Rady Miasta Stołecznego Warszawy wsłuchan

Stolica i region mazowiecki nie zawiodły w tym roku oczekiwań.

W ubiegłorocznej edycji TTW, warszawskie stoisko zaskoczyło i zdumiało targowych bywalców. Po raz pierwszy bowiem, jak sięgnąć pamięcią, stolica wyróżniła się nowoczesnym konceptem, śmiałością wystawienniczego stylu i elegancją. Jurorzy konkursu dziennikarzy i Międzynarodowych Targów Polska na najbardziej oryginalne i profesjonalne stoisko targowe „Homo Turisticus” w głosowaniu wyróżnili wówczas stołeczną aranżację drugą nagrodą. W tym roku jurorzy nie mieli wątpliwości. Stoisko Warszawy, nowoczesnym stylem aranżacji przestrzeni wystawienniczej inspirowanej motywem chopinowskiego fortepianu, pobiło konkurencję na głowę. 

Trzecie miejsce decyzją jurorów przypadło usytuowanemu tuż obok Mazowszu, a jedno z trzech wyróżnień maleńkiemu, ale obleganemu przez zwiedzających stoisku Ziemi Piskiej – Mazur Południowych. Nagrodzeni prezentowali swoje oferty w ramach polskiego stoiska narodowego Polskiej Organizacji Turystycznej, na którym wystawiało się 14 spośród 16 polskich regionów: opolskie, śląskie, łódzkie, pomorskie, kujawsko-pomorskie, lubuskie, zachodniopomorskie, podkarpackie, mazowieckie, świętokrzyskie, małopolskie, mazowieckie, warmińsko-mazurskie. 

Statuetki „Homo Turisticus” wręczono laureatom podczas uroczystego wieczoru wydanego w warszawskim Nowotelu przez ambasadę Indonezji, tegorocznego kraju partnerskiego targów TTW, uhonorowanego werdyktem jurorów drugą nagrodą w konkursie dla wystawców.


Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit