Zachodniopomorska ROT

Wieści znad Odry

- Całoroczna kampania promocyjna województw: pomorskiego i zachodniopomorskiego  to jedno najważniejszych wspólnych zadań gdańskiego PROT i szczecińskiego ZROT - mówi koordynator biura Zachodniopomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, kierowanego przez dyrektora Witolda Jabłońskiego.

W ramach tegoż projektu odbędą się imprezy promujące Pomorze  w górskich centrach turystyki, m.in. w Jurgowie na Spiszu  i w Karpaczu.

W 2011 roku ZROT czeka wielka inwestycja  - Zachodniopomorski Szlak Żeglarski, którego to przedsięwzięcia stowarzyszenie jest koordynatorem.

Długość Szlaku wynosi 145 Mm (270 km) i obejmuje sieć portów i przystani jachtowych od Widuchowej po wybrzeże Bałtyku: Widuchowa - Gryfino - Szczecin Marina Pogoń - Stepnica -Wolin - Dziwnów - Świnoujście - Nowe Warpno - Trzebież - Szczecin Marina Gocław - Szczecin Wały Chrobrego.

ZSŻ daje możliwość żeglowania po różnorodnych akwenach: Odrze połączonej kanałami z Berlinem i niemieckimi wodami śródlądowymi, wietrznym Jeziorze Dąbie, rozległym Zalewie Szczecińskim, i wreszcie po wybrzeżu Bałtyku otwierającym drogę do przystani Szwecji, Danii i Niemiec.

To prawdziwy raj dla żeglarzy. Zachodniopomorski Szlak Żeglarski oferuje bezpieczne schronienie jednostek, szeroki zakres usług, wiele dodatkowych atrakcji turystycznych w otoczeniu przystani. Jest to szlak zarówno dla lubiących sportowe wyzwania, jak i turysty lubiącego spokojny kontakt z przyrodą i kulturą regionu.

 W Zachodniopomorskiem jest ok. 45 punktów informacji turystycznej. Profesjonalne placówki „it” rozlokowane są w Szczecinie, Świnoujściu, Międzyzdrojach, Kołobrzegu, Koszalinie, Goleniowie, Stargardzie, Mielnie itd.  W najbliższym czasie zostaną one poddane certyfikacji.

Cieszy fakt, że centra informacji turystycznej w Świnoujściu i Kołobrzegu otrzymają niedługo nowe, bardziej funkcjonalne lokale.

Kogo należy namówić  do członkostwa w ZROT? Oczywiście wszystkich zainteresowanych rozwojem turystyki, ale w pierwszym rzędzie Trzebiatów  i gminę wiejską Darłowo,  które - mając duży potencjał -  pozostają poza ta organizacją.

Jan Paweł Piotrowski

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit