Przykład z Małopolski

Wielkie Odkrywanie Wielkopolski

Od lewej Wiesław Bobiarski, wójt gminy Chrzypsko Wielkie i Waldemar Witkowski, prezes Klubu Posnania

Albośmy to jacy tacy? Wielkopolska Organizacja Turystyczna i dziennik „Polska Głos Wielkopolski” wzięły przykład z Małopolski, gdzie od dziesięciu lat prowadzony jest plebiscyt „Wielkie Odkrywanie Małopolski”.

Pod patronatem marszałka województwa wielkopolskiego zorganizowano i właśnie rozstrzygnięto plebiscyt „Wielkie odkrywanie Wielkopolski”, którego celem było wyłonienie i promowanie, podobnie jak w Małopolsce, najciekawszych i najbardziej wartościowych ofert dla turysty, który chciałby wybrać się do tego regionu, w kategoriach: miejscowość/ gmina, atrakcja turystyczna, baza noclegowa oraz wydarzenie promujące region.

W pierwszym etapie czytelnicy „Głosu” zgłaszali swoje kandydatury dotyczące miejsc, imprez, wydarzeń i atrakcji turystycznych, często nawet w regionie jeszcze nie odkrytych, a wartych odwiedzenia i poznania. Spośród nadesłanych propozycji kapituła dokonała wyboru do drugiego etapu plebiscytu. Potem w wyniku głosowania czytelnicy wyłonili zwycięzców. Laureatem nagrody Grand Prix Marszałka Województwa Wielkopolskiego została gmina Chrzypsko Wielkie. Podczas uroczystej podsumowującej gali marszałek Marek Woźniak przekazał na ręce jej gospodarzy symboliczny czek na 20 tysięcy zł. Kwota ta zostanie przeznaczona na działania promocyjne oraz poszerzenie oferty turystycznej. Pozostali laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy. Każdy z nagrodzonych będzie mógł skorzystać ze wsparcia Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej przy prezentacji swojej oferty podczas targów turystycznych.

W kategorii miejscowość/ gmina zwyciężyła gmina Chrzypsko Wielkie, a kolejne miejsca zajęły Wągrowiec i Wolsztyn. W kategorii atrakcja turystyczna laureatami zostały: Wielkopolskie Muzeum Pożarnictwa w Rakoniewicach, Skansen Filmowy Soplicowo w Cichowie i Sanktuarium Maryjne w Górce Klasztornej. W kategorii baza noclegowa: Ośrodek Sportowo-Wypoczynkowy Posnania w Łężeczkach, Hotel Pietrak w Wągrowcu i Gospodarstwo Agroturystyczne Gryszczeniówka w Wargowie. W kategorii wydarzenia: imprezy organizowane w Muzeum Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie, Dzień Spieczonego Bliźniaka w Czarnkowie oraz Zjazd Wojowników Słowiańskich w Grzybowie.

(zr)

Podczas pikniku rodzinnego  w Szreniawie
Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit