Działania promocyjne Podkarpackiej ROT

Wiosna - targowy zawrót głowy

logo

Tegoroczne działania promujące województwo podkarpackie, dzięki pozyskanym środkom unijnym oraz własnym, miały szansę nabrać tempa i rozmachu. Stoiska PROT na targach turystycznych, przyciągały rzesze pasjonatów turystyki aktywnej oraz Bieszczad. Turyści mieli możliwość uzyskania szczegółowej informacji na temat oferty noclegowej, przygotowań do EURO 2012 oraz wielu innych interesujących turystów tematów. Targi dały także niepowtarzalną ofertę do nawiązania współpracy z mediami oraz wymiany doświadczeń z innymi organizacjami turystycznymi.

Tegoroczny wiosenny sezon targowy PROT zainaugurowała obecnością na Międzynarodowych Targach Turystycznych ITM Warszawa, które odbyły się w dniach 27-29 stycznia. Kolejne były Międzynarodowe Targi Turystyczne Wrocław 2012 (2-5 luty) oraz XVIII Międzynarodowe Targi Łódzkie Na Styku Kultur 2012 (24-26 luty). XVIII Międzynarodowe Targi Turystyki, Sprzętu Turystycznego i Żeglarskiego GLOB w Katowicach(30 marca - 1 kwietnia) upłynęły pod znakiem licznych atrakcji, przygotowanych nie tylko przez organizatorów. Podkarpacie będące regionem partnerskim na tychże targach, było organizatorem konkursu, w którym do wygrania były liczne i bardzo atrakcyjne nagrody, a sam konkurs cieszył się olbrzymim zainteresowaniem odwiedzających. Równocześnie z targami w Katowicach, pracownicy PROT wzięli udział w 22. Krakowskim Salonie Turystycznym (30-31 marca). Do wyjątkowo udanych należy zaliczyć także Warszawskie Targi Turystyki i Wypoczynku Lato (20-22 kwietnia), podczas których wszystkie materiały dotyczące województwa rozchodziły się w zawrotnym tempie. Na tychże targach swój debiut miała również najnowsza publikacja PROT „Szlak Architektury Drewnianej. Podkarpackie”, będąca przewodnikiem po części szlaku znajdującej się w województwie podkarpackim. Udział we wszystkich wymienionych wyżej wydarzeniach (oprócz Międzynarodowych Targów Turystycznych ITM Warszawa 2012) współfinansowany był przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu Państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013.

Ponadto delegacja z Podkarpacia uczestniczyła w międzynarodowych targach o najwyższej światowej renomie - ITB Berlin (7-11 marca). Wraz z przedstawicielami innych województw staraliśmy się wyjść naprzeciw zagranicznemu turyście, chcącemu spędzić w Polsce choćby weekend.

Do istotnych wydarzeń branży turystycznej, w których Podkarpacka ROT wzięła udział zaliczyć należy również III Lubelski Kiermasz Turystyczny odbywający się na placu Zamkowym (28-29 kwietnia) oraz IX Podkarpacki Jarmark Turystyczny w Przemyślu (5-6 maj).

W dniach 11-12 maja przedstawiciele PROT reprezentować będą Podkarpacie na Międzynarodowych Targach Turystyki, Dziedzictwa Przemysłowego i Turystyki Podziemnej w Zabrzu.

Podczas wszystkich targów turystycznych, w których PROT brała udział, turyści mogli liczyć na fachową i kompleksową informację. Do ich dyspozycji były prezentacje województwa podkarpackiego i filmy na DVD, aktualne mapy turystyczne województwa, baza noclegowa i gastronomiczna Podkarpacia i Bieszczad. Materiały dostępne były w kilku wersjach językowych: polskiej, angielskiej, niemieckiej oraz ukraińskiej, co zwiększyło zainteresowanie województwem podczas targów.

Podkarpacka ROT uczestnicząc w najważniejszych targach turystycznych organizowanych na terenie Polski, przyczyniła się z pewnością do utrwalenia regionu jako obszaru atrakcyjnego turystycznie. Wielu spośród odwiedzających stoisko Podkarpacia podczas targów, wyrażało ogromną chęć przyjazdu, żywe zainteresowanie dziedzictwem kulturowym i przyrodniczym regionu. Tak dobry i efektywny odbiór motywuje do dalszej aktywności na tym polu.

 

promocja

„Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu Państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013”

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit