Korespondencja z Konina

Wiosłowanie na dobry początek lata!

Prezes LOT „Marina” Małgorzata Waszak oraz członek LOT-u Piotr Korytkowski/ fot.: Piotr Pęcherski

Z Lokalnej Organizacji Turystycznej „Marina” w Koninie otrzymaliśmy korespondencję relacjonującą przebieg spływu pod nazwą „Szlakiem śluz Wielkiej Pętli Wielkopolski”. Pomysł imprezy poddała prezes LOT Małgorzata Waszak. Zorganizowały ją wspólnie w ostatnią sobotę czerwca LOT „Marina”  i Koniński Klub Kajakowy i Sportów Wodnych. Projekt był współfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

Blisko 100 osób w sobotnie słoneczne przedpołudnie wyruszyło ze śluzy  w Morzysławiu do przystani „Marina” w Mikorzynie. Wyśmienite nastroje uczestników imprezy były zapowiedzią wybornej zabawy na wodzie. Wśród uczestników sobotniej imprezy było ogromne zróżnicowanie jeśli chodzi o wiek, status społeczny, czy miejsce zamieszkania. Jak ustalono, najmłodszy uczestnik miał zaledwie siedem lat, a najstarszy ponad 70. W spływie uczestniczyły osoby indywidualne, rodzice/ opiekuni z dziećmi, znajomi z pracy, ze szkoły, z osiedla. Uczestnikami spływu byli w głównej mierze mieszkańcy Konina i okolic, m.in. Gminy Golina,  Kazimierz Biskupi, Stare Miasto, Ślesin, Skulsk i Kramsk.

W spływie współuczestniczył również Sławomir Górecki, który niecały miesiąc wcześniej pokonał samotnie cały odcinek Wielkiej Pętli Wielkopolski (700 km), członkowie LOT „Marina”, m.in. Piotr Korytkowski, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Koninie oraz osoby sympatyzujące ze Stowarzyszeniem, m.in. Krzysztof Gubański, prezes Zarządu Agencji Rozwoju Regionalnego w Koninie.

Miłośnicy turystyki wodnej mieli do pokonania łącznie ok. 15 km, w tym 7 km kanałem Warta - Gopło i 8 km konińskimi jeziorami. Większość z nich, po raz pierwszy widziała śluzowanie. Podnoszenie się poziomu wody w śluzie względem kanału zrobiło na uczestnikach spływu ogromne wrażenie.

Tuż po zakończeniu wodnego odcinka trasy przyszedł czas na ciepłą przekąskę oraz odpoczynek po wzmożonym wysiłku. Na sam koniec imprezy przygotowano również
małą niespodziankę dla najmłodszych, a mianowicie przejażdżkę motorówką po jeziorze Mikorzyńsko – Wąsoskim. Każda osoba uczestnicząca w spływie otrzymała także materiały promocyjne Lokalnej Organizacji Turystycznej „Marina” ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Koninie.

Pierwszy spływ zorganizowany przez LOT „Marina” potwierdził, że tego typu przedsięwzięcia są potrzebne i cieszą się ogromną popularnością wśród mieszkańców subregionu  konińskiego. W przyszłości Stowarzyszenie dołoży wszelkich starań, aby spływ stał się imprezą cykliczną i na stałe wpisał się w regionalny kalendarz imprez Wielkopolski Wschodniej.

LOT „Marina"


Od prawej prezes Konińskiego Klubu Kajakowego Stanisław Zieliński i jego wiceprezes Bogumił Marciniak/ fot.: Piotr PęcherskiCzłonek LOT „Marina” Waldemar Jaskólski z synem Wojciechem/ fot.: Piotr PęcherskiZałoga (pracownicy) LOT „Marina” Mirosław Kubczyk i Adrian Rapeła/ fot.: Piotr Pęcherski

Krzysztof Gubański, prezes Agencji Rozwoju Regionalnego w Koninie, sympatyk LOT „Mariny”/ fot.: Piotr PęcherskiPiotr Pęcherski, autor zdjęć i sympatyk LOT  „Marina”

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit