KOLOT

Wokół Kluczborka i Olesna

Kluczborsko-Oleska Lokalna Organizacja Turystyczna należy do najstarszych i najprężniejszych nie tylko na Opolszczyźnie, ale także w kraju. - Plan pracy na rok 2008 był bardzo ambitny i wszystko wskazuje, że zostanie on w pełni zrealizowany, a nawet przekroczony - mówi Maria Żurek ze Starostwa Powiatowego w Kluczborku – prezes KOLOT.

KOLOT daje bardzo dobry przykład porozumienia ponad podziałami administracyjnymi, gdyż jednoczy aż 90 członków, którymi są samorządy powiatów kluczborskiego i oleskiego, należące do nich gminy oraz branża turystyczna, w tym: gospodarstwa agroturystyczne, baza hotelarska, przewodnicy, lokalne stowarzyszenia i inne. Biuro KOLOT znajduje się w siedzibie Starostwa Powiatowego w Kluczborku – dzięki uprzejmości samorządu, natomiast wiceprezes KOLOT – Renata Płaczek-Zielonka urzęduje na co dzień w Starostwie Powiatowym w Olesnie.
- Naszymi członkami są wszystkie gminy powiatu kluczborskiego i większość z powiatu oleskiego – mówi Maria Żurek. - W najbliższym czasie godność członka honorowego uzyska Andrzej Kozłowski, związany z tym regionem były prezes POT, który utrzymuje z naszą organizacją stałe kontakty i ją wspiera – dodaje rozmówczyni.

Wydawnictwa i targi

Wśród zadań zrealizowanych w 2008 roku wymienić należy promocję Ziemi Kluczborsko-Oleskiej poprzez wydawanie materiałów promocyjnych. W tym roku udało się zrealizować dodruk polskiej wersji przewodnika po kościółkach drewnianych północnej Opolszczyzny. Publikacja ta cieszy się bardzo dużą popularnością, a zabytkowe kościółki – dzięki dobrej współpracy KOLOT z proboszczami – są oznakowane i wyposażone w tablice informujące o adresach i telefonach ich opiekunów, którzy udostępniają zabytkowe wnętrza zainteresowanym turystom. Zgodnie z planem pracy na rok 2008 KOLOT uczestniczył w targach turystycznych, m.in. w Katowicach, Opolu i Warszawie (Lato). – Nasza organizacja nie posiada wystarczających środków, aby uczestniczyć w wielu targach, np. w TT Warsaw, w takich przypadkach bardzo dobrze reprezentuje nas Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna – mówi Maria Żurek. Region wystąpił też na poznańskim „Tour Salonie”.

Imprezy i konkursy

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit