XIV Targi Turystyki i Wypoczynku „LATO 2009” pod honorowanym patronatem Prezesa POT

Wyjątkowe miejsce, wyjątkowa oferta

Jan Korsak, prezes Polskiej Izby Turystyki  Więcej...>>

Warszawskie targi Lato 2009 utwierdziły bywalców w przekonaniu, że Polska posiada doskonałą ofertę turystyczną i doświadczonych fachowców branży turystycznej wyspecjalizowanych w sztuce wystawienniczej – mając zarazem nieudolnych drogowców i fatalną sieć komunikacyjną. Przeciśnięcie się przez jak zwykle dantejsko zakorkowaną ulicę Marsa silnie sierdziło zmotoryzowanych gości targowych, którym jednak dobry nastrój wracał. U celu podróży mogli bowiem docenić zalety nowego kompleksu Centrum Targowo-Kongresowego Międzynarodowych Targów Polska.

Właśnie przede wszystkim z uwagi na miejsce, kwietniowe targi Lato posiadały charakter wyjątkowy. Choć to już czternasta ich edycja - były długo oczekiwaną premierą. W tym roku po raz pierwszy nie odbyły się w urokliwej scenerii soczyście zielonych o tej porze roku terenów stołecznego AWF, do czego organizatorzy przyzwyczaili warszawiaków.  Wiosenną imprezę wystawienniczą przeniesiono z obrosłych historyczną patyną hal sportowych do współczesnego w standardzie architektonicznym, nowoczesnego obiektu po prawej stronie Wisły. Wyjątkowo wysoka, najwyższa odnotowana w historii targów Lato była też liczba wystawców, jak również grono klientów i zwiedzających.

Tę wyjątkowość podkreślali w wypowiedziach organizatorzy i zgromadzeni na uroczystym otwarciu targów oficjalni goście witani z ujmującym uśmiechem i wystudiowaną niepewnością przez prezes Zarządu MT Urszulę Potęgę. - Witam z tremą w nowym obiekcie Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska. Mam nadzieję, że przypadnie ono Państwu do gustu i nigdzie indziej nie będziecie się czuć lepiej. Nie było łatwo tę pierwszą edycję zrealizować, mieliśmy obawy, ale już minęły – mówiła z nieskrywaną mimo wszystko pewnością w głosie prezes Potęga.

Uroczysta inauguracja

Wśród obecnych na inauguracji tegorocznych targów Lato odbywających się pod honorowym patronatem Prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej, Prezesa Polskiej Izby Turystyki i Prezydenta Warszawy byli między innymi Rafał Szmytke, prezes POT, Jan Korsak, prezes PIT, Andrzej Mańkowski, wicedyrektor Biura Promocji Miasta Stołecznego Warszawy występujący w imieniu prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz, Waldemar Roszkiewicz, wicemarszałek Województwa Mazowieckiego, Elżbieta Wąsowicz-Zaborek i Bartlomiej Walas, wiceprezesi POT, Cezary Molski, wicedyrektor Departamentu Współpracy Regionalnej POT, Maria Napiórkowska, dyrektor Departamentu Turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki, Andrzej Saja, prezes Polskiej Agencji Rozwoju Turystyki, Józef Ratajski, wiceprezes PIT, Artur Buczyński, przewodniczący Komisji Promocji i Współpracy Zagranicznej Sejmiku Województwa Mazowieckiego, prezes mazowieckiej ROT, Jerzy Lach, dyrektor Departamentu Kultury Promocji i Turystyki w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego, Bożena Chwiałkowska, prezes Polskiej Federacji Turystyki Wiejskiej Gospodarstwa Gościnne, Marek Migdal, wiceprzewodniczący Rady Krajowej Izb Turystyki w Polsce, prezes Forum Turystyki Regionów, Kazimierz Kowalski, prezes Fundacji Polish Prestige Hotels, Andrzej Szymański prezes Zarządu Warszawskiej Izby Turystyki, Barbara Tekieli, dyrektor Stołecznego Biura Turystyki, Marek Szpecht, prezes Zarządu Polskiej Izby Turystyki Młodzieżowej, Franciszek Ciemny, przewodniczący Stowarzyszenia Zarządu Zarządców Obiektów Rekreacyjno-Turystycznych, Stanisław Reterski, wiceprzewodniczący zarządu Polskiego Związku Motorowego ds Turystyki.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit
Szanowni Państwo,
portal www.aktualnościturystyczne.pl nie będzie już aktualizowany. Ciekawe
i świeże informacje z branży turystycznej znajdą Państwo na naszych pozostałych serwisach lub w newsletterze, do którego subskrypcji serdecznie zachęcamy!