Inowrocławska Lokalna Organizacja Turystyczna „InLOT”

Wypromować miasto na soli

Marcin Tokarski, prezes Zarządu Inowrocławskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej ”InLOT”

Inowrocławska Lokalna Organizacja Turystyczna powstała w styczniu 2009 roku. Obecnie ma 16 członków, pochodzących głównie z powiatu inowrocławskiego, ale nie tylko, należy bowiem do niej np. Strzelno z powiatu mogileńskiego.

- Turystyka nie zna granic. Obejmujemy Kujawy Zachodnie i chcemy pokazać, że jest to obszar o dużych perspektywach turystycznych – mówi Marcin Tokarski, prezes Zarządu Inowrocławskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej ”InLOT”, a jednocześnie kierownik Działu Marketingu spółki „Solanki” Uzdrowisko Inowrocław oraz członek Zarządu Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej. To czwarta taka organizacja w regionie kujawsko-pomorskim po bydgoskiej, toruńskiej i grudziądzkiej. 
Członkowie „InLOT” to: Urząd Miasta Inowrocław, hotele, pensjonaty, spółka uzdrowiskowa „Solanki. Inowrocław”, oddział PTTK, inowrocławska filia Wyższej Szkoły Gospodarki z Bydgoszczy, stowarzyszenia agroturystyczne, organizatorzy sportowych imprez ekstremalnych, a także jedyny na tym terenie touroperator lokalny Biuro Podróży Amer Tour.

- Sojusznikiem organizacji jest samorząd miasta. Na co dzień współpracuje z nami Barbara Kasińska, naczelnik Wydziału Promocji Urzędu Miasta - mówi M. Tokarski.

„InLOT” uczestniczy w targach, wydaje publikacje, jest rzecznikiem promocji szlaków Jana Kasprowicza i Stanisława Przybyszewskiego Ważnym zadaniem jest prowadzenie punktu informacji turystycznej. Miasto miało już w swojej historii kilka takich placówek, były one jednak bardzo często reorganizowane. Działania „InLOT” mają charakter prawie wyłącznie społeczny. Stowarzyszenie dysponuje jednym etatem (zarówno do celów „it”, jak też obsługi własnej), zasilanym w razie potrzeby przez stażystów z uczelni.

Dokument założycielski „InLOT” zawierał wykładnię, że będzie ona „przekaźnikiem wiedzy o tym, co można obejrzeć i zwiedzić w Inowrocławiu. Promocja miasta ma się odbywać w parze z rozwojem bazy turystycznej. Przybyć ma miejsc noclegowych, punktów gastronomicznych, stoisk pamiątkarskich czy rowerowych szlaków”.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit